МирLETA26 мая 2021

Mali armija aiztur prezidentu un premjerministru

Mali armija, neapmierināta ar izmaiņām valdībā, šonedēļ aizturēja valsts prezidentu un premjerministru un aizveda viņus uz armijas nometni, paziņoja amatpersonas.

Prezidents Ba Ndau un premjerministrs Moktars Uans vada pagaidu valdību, kas tika izveidota pēc pērnā gada augustā notikuša puča, kura dēļ Mali draudēja reģionālas sankcijas.

Puča līderiem un armijas virsniekiem bija ievērojama ietekme uz šo valdību, un tas radīja šaubas par solījumu sarīkot vēlēšanas nākamā gada februārī.

Divas augsta ranga amatpersonas pavēstīja ziņu aģentūrai AFP, ka karavīri ir aizveduši Ndau un Uanu uz Kati militāro nometni galvaspilsētas Bamako nomalē.

Prezidents un premjers tika aizturēti pēc pirmdienas pēcpusdienā veiktām izmaiņām pagaidu valdībā. Lai gan armijas kontrolē palika stratēģiski nozīmīgi ministru portfeļi, amatus zaudēja divi puča līderi - aizsardzības ministrs Sadio Kamara un drošības ministrs pulkvedis Modibo Kone.

Bamako pirmdienas vakarā cirkulēja neapstiprinātas baumas par potenciālu apvērsumu, tomēr situācija pilsētā bija relatīvi mierīga.

ANO misija Mali (MINUSMA) tviterī aicināja saglabāt mieru un mudināja nekavējoties atbrīvot prezidentu un premjeru.

ANO, Āfrikas Savienība, Rietumāfrikas valstu ekonomikas kopiena (ECOWAS), Eiropas Savienība (ES), ASV un Lielbritānija nosodīja Mali prezidenta un premjera aizturēšanu un pieprasīja viņiem nodrošināt "tūlītēju un beznosacījumu brīvību".

Написать комментарий