LETA19 сентября 2020

Lukašenko lēmums atcelt no amata vēstnieku ir politisks žests Latvijas valdībai

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko lēmumu atcelt no amata vēstnieku Latvijā Vasiliju Markoviču varētu uzskatīt par politisku žestu Latvijas valdībai pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētniece Beāte Livdanska.

"Iespējams, ka šis no Lukašenko puses ir politisks žests, lai parādītu, ka Baltkrievijas valdība nav mierā ar Latvijas politisko nostāju Baltkrievijas jautājumā, tas varētu būt iemesls, kādēļ viņš atsauca vēstnieku," pavēstīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētniece.

Pēc viņas paustā, šādu pašreizējā Baltkrievijas prezidenta soli varēja ietekmēt vairāki faktori. Viens no tiem ir, vai vēstnieks, Lukašenko skatījumā, ir darījis pietiekami, lai pārstāvētu Baltkrievijas valdības intereses un nostāju Latvijā.

Par otru faktoru var kalpot Latvijas valdības pieņemtais lēmums pielietot mērķētās sankcijas pret Baltkrievijas amatpersonām, iekļaujot sarakstā gan pašreizējo Baltkrievijas prezidentu, gan viņa dēlu. Ticami, ka šādu lēmumu ietekmēja arī Latvijas valdības lēmums neiepirkt elektroenerģiju no Astravjecas atomelektrostacijas (AES), sacīja eksperte.

"Ja sasummē kopā visus faktorus, iespējams, ka Lukašenko patiešām nav apmierinājusi vēstnieka darbība Latvijā, pārstāvot Baltkrievijas intereses," sacīja Livdanska.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.