ЛатвияLETA01 июня 2021

LPS aicina iedzīvotājus aktīvi piedalīties pašvaldību vēlēšanās

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis aicina ikvienu balsstiesīgo iedzīvotāju piedalīties pašvaldību vēlēšanās, jo šoreiz tās ir ļoti būtiskas pašvaldību un valsts turpmākajai izaugsmei informēja LPS padomniece Ella Pētermane.

Kaminskis uzsvēra vēlēšanu nozīmi saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, kuras rezultātā ievērojami mainīsies pašvaldību skaits un to teritoriālās robežas.

Iedzīvotājiem šajā sestdienā, kā arī iepriekšējās nobalsošanas dienās būs jāievēlē savi pārstāvji 39 pašvaldību vadībā.

Sākotnēji vēlēšanas bija paredzēts rīkot visās pašvaldībās, izņemot Rīgu, kur dome ievēlēta jau 2020.gadā, taču saskaņā ar Satversmes tiesas spriedumu vēlēšanas Madonas un Rēzeknes novadā tiks pārceltas uz rudeni.

"Laikā, kad Covid-19 pandēmija ieviesusi būtiskas pārmaiņas ikviena ikdienā, ierobežojot cilvēku ierastās aktivitātes, mēs nedrīkstam aizmirst par savu pilsoņa pienākumu - piedalīties vēlēšanās. Pašvaldību vēlēšanas ir tikpat svarīgas, vai pat svarīgākas par Saeimas vēlēšanām, jo iedzīvotāji ievēlē no sava vidus tos cilvēkus, kas turpmākos gadus rūpēsies par viņu labklājību un visa novada attīstību, ekonomisko izaugsmi," uzsver Kaminskis.

Viņa ieskata tieši pašvaldības ir institūcijas, kas ir vistuvāk iedzīvotājiem, un ir svarīgi, lai tās pārvaldītu uz ilgtspējīgu un savas pašvaldības attīstību un iedzīvotāju labklājības uzlabošanu vērsti politiķi.

Kaminskis aicina iedzīvotājus tieši šogad aktīvi piedalīties vēlēšanās, jo ir jāizlemj, kuri cilvēki turpmāk vadīs jaunās pašvaldības.

LPS atgādina, ka vēlēšanās varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Atrodoties vēlēšanu iecirknī, ikvienam ir jāievēro divu metru distance, jālieto mutes un deguna aizsegs saskaņā ar norādēm par to pareizu lietošanu, kā arī jādezinficē rokas pirms un pēc iecirkņa apmeklēšanas.

Pie ieejas vēlēšanu iecirkņa telpās redzamās vietās būs izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi, kā arī sejas maskas tiem vēlētājiem, kuriem tādu nebūs.

Lai maksimāli rūpētos par epidemioloģisko drošību, vēlētāji ir aicināti iecirknī ierasties ar savu pildspalvu, ar kuru parakstīties balsotāju sarakstā un varētu izdarīt atzīmes kandidātu sarakstos.

Arī šajās pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem, kuriem ir veselības problēmas, būs nodrošināta iespēja nobalsot savā atrašanās vietā sava vēlēšanu apgabala teritorijā, un arī tas notiks, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā saistībā ar Covid-19, nedrīkst doties balsot uz vēlēšanu iecirkņiem, tādēļ īpaši aicināti izmantot iespēju balsot mājās.

Написать комментарий