LETA12 ноября 2020

LKS rīkoja spiegošanā apsūdzētā Oļega Buraka aizstāvības akciju

Šodien plkst.12 Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizēja spiegošanā apsūdzētā bijušā Latvijas Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra amatpersonas Oļega Buraka aizstāvības akciju informēja LKS.

Sapulces "Brīvību Oļegam Burakam!" mērķis esot plašsaziņas līdzekļiem, kā arī Rīgas iedzīvotājiem un viesiem sniegt informāciju par Buraka likteni. Pirmās instances tiesa vasarā Buraku atzina par vainīgu spiegošanā Krievijas interesēs un piesprieda viņam 15 gadu cietumsodu. LKS to vērtē kā "nāves spriedumu", ņemot vērā Buraka vecumu un veselības stāvokli.

Politiskais spēks uzsver, ka pats Buraks savu vainu neatzīst un saskaņā ar viņa advokātes pausto Buraka sadarbībai ar Krievijas izlūkdienestiem neesot apliecinošu pierādījumu.

"Tiesas sēdes bija slēgtas. Tomēr virkne faktu ļauj diezgan droši apgalvot, ka Oļegs Buraks ir spiegu meklēšanas mānijas upuris," pausts LKS paziņojumā. "Ja Buraks nebūtu godīgs policists, bet gan spiegs, viņa rīcība būtu uzskatāma par absolūti neloģisku," uzskata LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Jau ziņots, ka Buraka lietu izmeklētāji dēvēja par apjomīgāko spiegošanas lietu, kāda jebkad Latvijā izmeklēta.

Написать комментарий