LETA22 сентября 2020

Lietuvā aizturēts nelikumīgā Klintones vēlēšanu kampaņas atbalstīšanā apsūdzēts ASV miljardieris

Lietuvas tiesībsargājošās iestādes šomēnes aizturējušas Amerikas Savienoto Valstu miljardieri Ahmadu Havadžu, kuru ASV tiesībsargājošās iestādes apsūdz par nelikumīgā 3,5 miljonu dolāru piešķiršanu Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones priekšvēlēšanu kampaņai pirms 2016.gada vēlēšanām, vēsta portāls "15min.lt."

Pats Havadža apgalvo, ka ar viņu mēģinot izrēķināties, jo viņa rīcībā esot kompromitējoša informācija par prezidentu Donaldu Trampu.

Havadža, kas ir gan Libānas, gan ASV pilsonis un precējies ar Lietuvas pilsoni, 3.septembrī aizturēts Viļņā. Lietuvā viņam pieder dzīvoklis Viļņas centrā un nekustamais īpašums Klaipēdā.

Lietuvas tiesām viņš paudis viedokli, ka viņa lieta ir politizēta un uzsākta vienīgi tobrīd, kad Tramps sācis cīņu par pārvēlēšanu amatā.

Havadža tika lūdzis viņam noteikt elektronisko uzraudzību un tūlīt pēc aizturēšanas pats pēc savas ierosmes iemaksāja drošības naudu 770 000 eiro apmērā, tomēr Viļņas pilsētas rajona tiesa septembra sākumā atļāva viņu apcietināt uz diviem mēnešiem un Viļņas apgabaltiesa pagājušajā nedēļā atstāja šo lēmumu spēkā. Apgabaltiesas lēmums ir galīgs un nepārsūdzams.

Kā norādījusi tiesa, Havadža tiek apsūdzēts miljonos dolāru mērojamas naudas summas pārskaitīšanā, turklāt apsūdzībā norādīts, ka viņš ir pazīstams uzņēmējs, kas radījis daudz uzņēmumu un daudz darba vietu, tādēļ domājams, ka pat minētā visai lielā naudas summa, kas iemaksāta kā iespējamā drošības nauda, neatturētu viņu slēpties, lai izvairītos no izdošanas.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.