LETA18 сентября 2020

Latvijas uzņēmums "Eventech" piedalās pirmajā Kosmosa aģentūras planētas aizsardzības misijā

Latvijas uzņēmums SIA "Eventech" piedalās pirmajā Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) planētas aizsardzības misijā informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrijā klāstīja, ka otrdien aģentūra noslēdza līgumu 129,4 miljonu eiro apmērā par pirmās EKA planētas aizsardzības misijas "Hēra" īstenošanu. Projekta mērķis ir izpētīt trieciena ietekmes efektivitāti, lai novērstu potenciālos asteroīdu draudus cilvēcei nākotnē.

IZM norāda, ka "Eventech" kopā ar starptautiskajiem sadarbības partneriem šim projektam ir izstrādājis specializētu laika mērīšanas moduli, kas veic gaismas lidojuma laika mērīšanu kosmosā. Kā uzsver ministrijā, Latvijas uzņēmuma dalība šajā pasaules līmeņa misijā iespējama, pateicoties IZM ieguldījumiem EKA Eiropas Sadarbības valsts plānā, kā ietvaros tika izstrādāta šī tehnoloģija.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) pauž, ka viņa ir ļoti gandarīta, ka Latvijas iestāšanās aģentūrā asociētās dalībvalsts statusā sāk nest augļus. Viņasprāt, "Eventech" panākumi apliecina, ka Latvijas uzņēmēji un zinātnieki spēj iekļauties zinātniski pētniecisko pakalpojumu sniegšanā un izstrādāt pasaules līmeņa augstās tehnoloģijas, kas palīdz risināt globāli nozīmīgas problēmas.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.