ЛатвияLETA13 апреля 2021

"Latvijas mobilais telefons" sācis nodrošināt VoLTE tehnoloģiju balss sakariem

SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) sācis nodrošināt VoLTE tehnoloģiju zvaniem 4G tīklā, uzlabojot balss zvanu kvalitāti informēja uzņēmuma pārstāvji.

LMT skaidroja, ka VoLTE tehnoloģija, kas balss sakaru nodrošināšanai izmanto 4G datu pārraides tīklu, uzņēmuma klientiem bez papildu maksas sniegs iespēju ne tikai veikt zvanus HD kvalitātē, bet paātrinās arī zvanu savienojumu, proti, ierasto 3,5-5 sekunžu vietā tās būs 1,5 sekundes.

Tāpat zvana laikā būs iespējams lietot datu pārraidi telefonā LTE tīklā, piemēram, sūtīt bildes, video, meklēt informāciju, kā arī ierīces akumulatora jaudas patēriņš būs mazāks.

LMT pārstāvji piebilda, ka VoLTE balss zvanu kvalitātes priekšrocības pilnvērtīgi varēs izmantot tikai sarunas laikā, kad abi lietotāji lietos VoLTE tehnoloģiju atbalstošu mobilo tālruni un atradīsies LTE tīklā visu sarunas laiku.

Pāreja uz nākamās paaudzes balss sakariem LMT tīklā notiks pakāpeniski. Sākotnēji to varēs izmantot LMT klienti, kuri lieto "Samsung" tālruņus, kas atbalsta VoLTE tehnoloģiju. Lai lietotu tehnoloģiju, mobilajā telefonā jābūt jaunākajai operētājsistēmas versijai - vismaz "Android 11" - un iekārta atbalstītu VoLTE tehnoloģiju.

Jau vēstīts, ka LMT koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 229,008 miljoni eiro, kas bija par 5,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa palielinājās par 1,3% un bija 28,962 miljoni eiro. Savukārt koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 228 miljoni eiro, bet peļņa veidoja 27 miljonus eiro.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. LMT kapitālā 49% pieder "Telia Company" un tās meitasfirmai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"". "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu, bet Latvijas valstij "Possessor" personā - 51%.

Написать комментарий