ЛатвияLETA26 марта 2021

Latvijai ir svarīga ASV līderība NATO

Latvijai ir svarīga ASV līderība NATO, tiekoties ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), šodien Briselē NATO ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri tikās ar Blinkenu. Tikšanās laikā ārlietu ministri ar ASV kolēģi pārrunāja NATO politikas aktualitātes, ASV-Baltijas valstu sadarbību drošības un aizsardzības jomās, kā arī reģionālas drošības aktualitātes, tai skaitā situāciju Krievijā, Baltkrievijā un Ķīnā.

Rinkēvičs izteica pateicību ASV pusei par tās "nozīmīgo un nemainīgo atbalstu Baltijas drošībai un aizsardzībai". Tāpat ministrs apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt savu ieguldījumu NATO kolektīvajos centienos.

Latvijas ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka Baltijas valstu un ASV ciešais dialogs par reģionālās drošības jautājumiem tiks turpināts arī turpmāk. Tāpat Rinkēvičs augstu novērtēja ASV dialogu ar sabiedrotajiem un ASV atgriešanos uz globālās skatuves, atjaunojot dalību daudzpusējos formātos. Rinkēvičs uzsvēra, ka ir svarīgi turpināt vienotu transatlantisko nostāju mūsu reģionam tādos būtiskos jautājumos kā Krievija, Baltkrievija, Ķīna, kā arī koordinācija sankciju jautājumā.

Tikšanās laikā ārlietu ministrs sacīja, ka Latvija kopā ar vairākām līdzīgi domājošām valstīm vienmēr bijusi pret "Nord Stream 2" projektu, uzskatot, ka šis politiskais projekts palielinās ES enerģētisko atkarību no viena piegādātāja.

Baltijas valstu ārlietu ministri bija vienisprātis par Trīs jūru iniciatīvas stiprināšanu, pozitīvi uzsverot ASV līdzšinējo iesaisti un jaunās ASV administrācijas atbalstu iniciatīvai. Puses atzīmēja, ka ir svarīgi saglabāt esošo Trīs jūru iniciatīvas attīstības dinamiku.

Написать комментарий