ЛатвияLETA25 мая 2021

Latvijā uzņemta 1,7 miljonu eiro vērta filma, kuras tapšanā piedalījušies Holivudas aktieri

Latvijā notikusi režisora Mauro Borrelli filmas "Warhunt" uzņemšana, kuras tapšanā piedalījušies Holivudas aktieri Mikijs Rurks un Roberts Kneppers, kā arī producenti un aktieri no Latvijas informēja kinolentes veidotāju pārstāve Zinta Ķirse.

Viņa pavēstīja, ka filma tapusi ar pūļa finansējuma platformas "Crowdestor" palīdzību, un tajā ieguldīti 1,7 miljoni eiro, kas piesaistīti no vairāk nekā 2000 investoriem visā Eiropā.

Pēc Ķirses paustā, laikā, kad daudzās pasaules valstīs filmēšana epidemioloģisko drošības ierobežojumu dēļ bijusi ierobežota vai neiespējama, Latvijā ierobežojumi neradīja būtiskus šķēršļus filmas tapšanai. Iespēja Latvijas kino industrijas pārstāvjiem piedalīties konkrētā projekta tapšanā radusies, pateicoties pūļa investīciju platformas "Crowdestor" investoriem.

Latvijas producentu apvienības "Forma Pro Films" producents Maksims Pavlovs norādīja, ka filma "Warhunt", kas ir pilnībā radīta Latvijā, ļāva sastrādāties ar liela kalibra zvaigznēm no ASV. Viņa ieskatā, šī filma ļaus nest Latvijas kino industrijas vārdu pasaulē, parādot vietējo aktieru, producentu un citu filmā iesaistīto speciālistu sniegumu.

"Jāatzīst, ka pandēmija, lai arī aizkavēja filmas nonākšanu uz lielajiem ekrāniem par pāris mēnešiem, ļāvusi mums to noslīpēt kā dārgakmeni. Laikā, kad Latvijā bija stingrāki epidemioloģiskie ierobežojumi, filmēšanu uz laiku pārtraucām. Šis laiks bija ļoti noderīgs, lai atskatītos uz līdz tam uzfilmēto materiālu, pielāgotu to un arī izlemtu, kā saplānot turpmākās filmēšanas, lai sasniegtu labāko rezultātu. Lai arī šī nebija mūsu pirmā pieredze ar pasaulslaveniem aktieriem, tieši par šo projektu esam īpaši lepni," uzsvēra Pavlovs.

Projektā līdzdarbojušies tādi Latvijas aktieri kā Dainis Grūbe, Rihards Lepers, Jurijs Djakandovs un Ieva Segliņa. Filmas producenti ir Igors Proņins un Jūlija Zaiceva no Latvijas producentu apvienības "Forma Pro Films". Viens no projekta priekšnosacījumiem filmas tapšanā bija vietējo producentu piesaiste, tieši tādēļ pieņemts lēmums filmu uzņemt Latvijā ar iespēju piesaistīt latviešu aktierus un citus filmas tapšanā iesaistītos speciālistus, skaidroja Ķirse.

Написать комментарий