ЛатвияLETA06 апреля 2021

Krievijas militārās tehnikas aktivitātes Baltijas jūrā pēdējos gados ir vienmērīgas

Krievijas militārās tehnikas aktivitātes Baltijas jūrā pēdējos gados ir vienmērīgas un pagājušonedēļ novērotā plašā Krievijas lidmašīnu tuvošanās alianses robežām, visticamāk, ir sakritība pastāstīja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

NATO pagājušonedēļ paziņoja, ka fiksējusi neparasti lielu Krievijas militāro lidmašīnu daudzumu savas teritorijas tuvumā, tostarp, Baltijas jūrā.

Komentējot minēto paziņojumu, Kalniņš norādīja, ka Latvijas NBS ir izanalizējuši minēto situāciju un, tas, visdrīzāk, ir saistīts ar Krievijas bruņoto spēku apmācības sistēmas īpatnībām, jo iepriekš novērots, ka Krievijai lielākas militārās aktivitātes ir pavasaros un rudeņos.

"Tā, visdrīzāk, vienkārši ir sakritība, kad tik daudz lidmašīnu vienlaikus atradās gaisā. Mēs esam pastiprinājuši savu uzraudzību, taču sabiedrībai nav pamata uztraukums par šāda veida aktivitātēm," piebilda Kalniņš.

Salīdzinot šī gada sākumu un 2020.gadu ar 2019.gadu, Kalniņš norādīja, ka Krievijas militārās tehnikas aktivitātes Latvijas robežu tuvumā ir diezgan vienmērīgas un nekādas lielas eskalācijas līdz šim nav novērotas.

Kalniņš arī vērsa uzmanību, ka pandēmija un ekonomiskie izaicinājumi ir ietekmējuši visu pasaules valstu bruņotos spēkus un Krievija nav izņēmums. Tas nozīmē, ka lieli vingrinājumi un situācijas eskalācija prasa lielus finansiālos izdevumus.

"Mēs nevienai valstij neliedzam veikt vingrinājumus, taču mūs uztrauc tas, ka Krievijas mācību scenāriji ir agresīvi," uzsvēra Kalniņš.

Jau ziņots, ka pirmdien, 29.martā, NATO reaktīvie iznīcinātāji tika pacelti desmit reizes, lai pavadītu Krievijas bumbvedējus un iznīcinātājus neierastā lidojumu aktivitātē virs Ziemeļatlantijas, Ziemeļjūras, Melnā jūras un Baltijas jūras," teikts NATO paziņojumā.

Kopumā NATO lidaparāti mazāk nekā sešās stundās pārtvēra sešas dažādas Krievijas militāro lidaparātu grupas netālu no alianses gaisa telpas.

Написать комментарий