LETA03 ноября 2020

Krievijas biznesmenis Perevozņikovs atkārtoti apkrāpis cilvēkus ar kustību traucējumiem

Krievijas biznesmenis Valērijs Perevozņikovs atkārtoti apkrāpis personas ar kustību traucējumiem, kuriem iepriekš solījis sagādāt nepieciešamās protēzes.

Perevozņikovs tiesībsargājošo iestāžu redzes lokā par krāpnieciskām darbībām pirmo reizi nonāca 2017.gada aprīlī, kad neizpildīja līguma saistības ar Krievijas sēdvolejbola izlases spēlētāju, kurai solīja sagādāt kājas protēzi.

Sportiste tolaik aizņēmās piecus miljonus rubļu (nepilnus 54 000 eiro), kas pēc tam tika pārskaitīti uz biznesmeņa šofera kontu. Vēlāk gan izrādījās, ka kontu pārrauga pats Perevozņikovs, kurš naudu paturēja pie sevis, bet protēzi sportistei nesagādāja.

Biznesmenis no kļūdām nav mācījies un trīs gadus vēlāk viņu apsūdz par vēl 40 cilvēku apkrāpšanu. Šo informāciju apstiprinājis arī Krievijas Ģenerālprokuratūras pārstāvis Andrejs Ivanonvs.

"Ģenerālprokuratūra apstiprinājusi apsūdzību krimināllietā Valērijam Perevozņikovam," teica Ivanonvs. "Viņu apsūdz liela un īpaši liela apmēra noziedzīgās darbībās."

Izmeklešanas laikā noskaidrojies, ka biznesmenis savu negodprātīgo praksi 2017.gadā turpinājis, kā rezultātā no 40 personām kopumā izkrāpti 179 miljoni rubļu (nepilni divi miljoni eiro).

Perevozņikovs sākotnēji noslēdzis līgumus ar konkrētajām personām par protēžu izveidi, bet vēlāk saistības no savas puses neizpildīja un naudu neatgrieza.

Написать комментарий