LETA18 сентября 2020

Imitējot romantiskas attiecības, vairākām sievietēm nezināms svešinieks izkrāpis 10 000 eiro

Valsts policija pagājušajā nedēļā reģistrējusi gadījumus, kad patlaban nezināma persona, imitējot romantiskas attiecības, vairākām sievietēm kopumā izkrāpusi 10 000 eiro informēja Valsts policija.

Policijā periodiski tiek saņemti iesniegumi no sievietēm, kuras sociālo tīklu iepazīšanās vietnēs ir sākušas saraksti ar nepazīstamu vīrieti, kurš, iemantojot uzticību, izkrāpis lielu naudas summu, kas bieži vien mērāma vairākos tūkstošos eiro.

Arī pagājušajā nedēļā policijā saņemti vairāki iesniegumi no sievietēm, kuras apkrāptas internetā. Kopumā šīm sievietēm izkrāpta aptuveni 10 000 eiro liela naudas summa. Minētajos gadījumos sākti kriminālprocesi.

Scenārijs visām šīm pagājušajā nedēļā notikušajām krāpšanām ir diezgan līdzīgs. Lielākoties nezināmā persona, ar kuru sākta sarakste, atrodas kādā tālā valstī. Viss sākas ar saraksti kādā sociālā tīkla vietnē, kas bieži vien turpinās e-pastā.

Krāpnieki laika gaitā iemanto sieviešu uzticību, sola drīzumā braukt ciemos un darīt visu, lai viņas būtu laimīgas un justos mīlētas. Šajās sarakstēs vienmēr gadās kāda problēma - topošajam "līgavainim" steidzami nepieciešama nauda. Bieži vien šī nauda lūgta, lai atrisinātu biznesa problēmas, veiktu operāciju, atbrauktu uz Latviju.

Ne vien iepriekš minētajos gadījumos, bet arī citās reizēs šādas sarakstes parasti beidzas negatīvi - tiklīdz krāpnieks saņem prasīto naudas summu, jebkāda komunikācija ar cietušo tiek pārtraukta.

Lai nepiedzīvotu nepatīkamus mirkļus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, sociālajos tīklos iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat policija atkārtoti atgādina, ka nevajadzētu svešām personām izpaust personīgos datus.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.