МирLETA12 февраля 2021

Krievija soda "Radio Brīvība" par "ārvalstu aģentu" likuma pārkāpumiem

Krievijas mediju uzraudzības dienests "Roskomnadzor" šonedēļ pavēstīja, ka ASV finansētās raidsabiedrības "Radio Brīvība/Radio Brīvā Eiropa" (RL/RFE) krievu redakciju sodījis ar teju 123 000 eiro lielu naudassodu par nepakļaušanos "ārvalstu aģentu" likumam, turklāt naudassoda apjoms vēl var pieaugt.

Organizācijām, kas Krievijā atzītas par "ārvalstu aģentiem", ir jāatklāj finansējuma avoti un darbībā jāiekļauj marķējums, norādot, ka to veic "ārvalstu aģents", pretējā gadījumā tām draud naudassodi.

"Roskomnadzor" pavēstīja, ka RL/RFE un tās direktoram sastādījis 166 protokolus par to, ka deviņās raidsabiedrības tīmekļa vietnēs, kas darbojas Krievijā, nav bijis attiecīgā marķējuma.

Tiesa izskatījusi 40 no šiem protokoliem un lēmusi par labu naudassodam katrā no šiem gadījumiem.

"Kopējā summa sasniegusi 11 miljonus rubļu (122 750 eiro)," norādīja "Roskomnadzor".

Medijam piespriestie naudassodi ir "ir valsts īstenota represiju un iebiedēšanas kampaņa", vēl pagājušajā nedēļā sacīja RL/RFE Eiropas reģiona direktors Kirils Suhotskis.

Likums, kas varasiestādēm ļauj atzīt organizācijas par ārvalstu aģentiem, tika pieņemts 2012.gadā, un sākotnēji tas tika attiecināts uz nevalstiskajām organizācijām, bet 2017.gadā - arī uz medijiem.

Написать комментарий