LETA12 сентября 2020

Krievijā notiek reģionālās vēlēšanas

Vairākos Krievijas reģionos piektdien sākušās vēlēšanas, kuru politisko fonu iezīmējuši gan Tālo Austrumu bezprecedenta protesti, opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšana un pandēmijas saasinātā ekonomikas krīze.

41 reģionā Krievijas vēlētāji balso par gubernatoriem un reģionālajām asamblejām, bet četros reģionos notiek arī federālā parlamenta papildvēlēšanas.

Vēlēšanas notiek laikā, kad Krievijas Tālajos Austrumos nerimst protesti pret populārā Habarovskas novada gubernatora Sergeja Furgala aizturēšanu, plašu rezonansi izraisījusi opozīcijas līdera Navaļnija saindēšana ar nervus paralizējošo vielu "Novičok", bet ekonomikas krīzi saasinājusi koronavīrusa pandēmija.

Piektdien sākas iepriekšējā balsošana, bet galvenā vēlēšanu diena būs svētdien.

Amatpersonas nolēmušas vēlēšanas rīkot trīs dienas, lai mazinātu cilvēku pulcēšanos vēlēšanu iecirkņos un koronavīrusa izplatības riskus, tomēr Kremļa kritiķi apgalvo, ka šāds modelis izvēlēts, lai rezultātu falsifikāciju padarītu vieglāku.

Reģionālās vēlēšanas parasti lielu uzmanību nepiesaista, un daudzi vēlētāji sagaida, ka valsts politiskajā dzīvē turpinās dominēt valdošā partija "Vienotā Krievija".

Daži tomēr cer uz pārmaiņām, ņemot vēra, ka drošāka kļuvusi opozīcijas kustība, kas metusi izaicinājumu Kremļa vēlēšanu mašīnai.

Navaļnijs tika saindēts laikā, kad viņš apmeklēja Sibīriju, kur politiķis izmeklēja apsūdzības korupcijā un pirms reģionālajām vēlēšanām popularizēja tā dēvēto gudrās balsošanas sistēmu.

44 gadus vecais politiķis veica izmeklēšanu par Tomskas un Novosibirskas elites korupciju, kā arī pauda atbalstu opozīcijas kandidātiem šajās pilsētās.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.