МирLETA10 дней

Krievija aicina nepiemērot sankcijas Mjanmai

Krievija šonedēļ aicinājusi nepiemērot sankcijas Mjanmai, kur militārā hunta sagrābusi varu valstī un nesaudzīgi apspiež protestētājus.

Draudi, spiediens un sankciju izmantošanu pret Mjanmas varasiestādēm ir veltīgi un ārkārtīgi bīstami, ziņu aģentūrai "Interfax" norādījusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Šāda politika tikai nostāda pretējās puses vienu pret otru, uzskata ministrija, piebilstot, ka tas novedīs pie pilsoņkara.

Kopš militārā hunta februāra sākumā sagrāba varu Mjanmā, karavīri un policisti, apspiežot protestus, nogalinājuši vismaz 564 cilvēkus, tostarp 46 bērnus, liecina Mjanmas Politieslodzīto palīdzības asociācijas (AAPP) apkopotā informācija. Gandrīz 2700 cilvēki ir aizturēti, ziņo organizācija.

Eiropas Savienība (ES), Lielbritānija, ASV un Kanāda jau ir piemērojušas sankcijas Mjanmas armijai.

ANO Drošības padome pagājušajā nedēļā aicināja Mjanmas armiju izrādīt savaldību, un Vašingtona pavēstīja, ka apsver sankciju paplašināšanu.

Tikmēr Maskava vēlas turpināt militāro sadarbību ar Mjanmu, un Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Fomins pirms nedēļas viesojās Mjanmā, kur apmeklēja militāro parādi.

Написать комментарий