ЛатвияLETA27 марта 2021

Kooperatīva "Piena loģistika" apgrozījums pērn samazinājies par 6%

Lauksaimniecības pakalpojumu piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības "Piena loģistika" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, veidoja 17,734 miljonus eiro, pavēstīja kooperatīvā. Tādējādi, pēc aprēķiniem, "Piena loģistikas" apgrozījums 2020.gadā samazinājies par 6%, salīdzinot ar gadu iepriekš.

Vienlaikus "Piena loģistikas" valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons norādīja, ka kooperatīvs pagājušo gadu ir noslēdzis ar peļņu, taču pirms audita noslēgšanās konkrētu peļņas apmēru neatklāja.

Kooperatīvā skaidroja, ka apgrozījums 2020.gadā veidojies iepērkot un realizējot 55 311 tonnas piena, vidēji dienā realizējot 150 tonnu.

"Katrs gads parāda to, ka spējam sasniegt jaunus mērķus, augt biedru skaita ziņā, piena realizācijas apmēr, iekšējo darbību attīstībā un citās jomās," pauda Ludriksons, piebilstot, ka kooperatīva mērķis ir veidot stabilitāti darba procesos, pārstāvēt biedru intereses dažādos jautājumos un veicināt biedru saimniecību izaugsmi.

Turklāt Ludriskons atzīmēja, ka līdzšinējā kooperatīva darbība ļāvusi izveidot uzkrājumu, kas palīdz attīstīties. "Tas darbojas arī kā "drošības spilvens" un, pats galvenais, ar šī uzkrājuma palīdzību esam spējuši izveidot finansiālā atbalsta fondu saviem biedriem, kas ļauj augt un attīstīties kooperatīva biedriem individuāli," piebilda kooperatīva valdes priekšsēdētājs.

Tāpat kooperatīvā minēja, ka "Piena loģistika" sadarbojas ar lielākajiem piena pārstrādātājiem Latvijas tirgū, tostarp SIA "Latvijas piens", SIA "Jēkabpils piena kombināts", AS "Limbažu siers", AS "Cesvaines piens", SIA "Trikātas piens", SIA "Sērenes piens" un AS "Tukuma piens".

"Piena loģistikas" valdes loceklis Gatis Zeibots atzīmēja, ka, strādājot ar vairākiem pārstrādātājiem, kooperatīvam un katram tā biedram samazinās risks, ka pārstrādes ķēde varētu izjukt. "Ar lielāku apjomu mēs iegūstam lielāku stabilitāti un augstāku cenu. Tas arī ir viens no kooperatīva mērķiem - noturēt biedriem augstāku iepirkuma cenu," viņš piebilda.

2019.gadā "Piena loģistikas" apgrozījums bija 18,866 miljonu eiro apmērā, kas ir par 4,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga 5,3 reizes un bija 79 033 eiro,  liecina "Firmas.lv" informācija.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2015.gadā, un tā darbības pamatā ir piena iepirkšana, transportēšana un realizācija.

1 комментарий

Написать комментарий
  • V
    Valdis
    01 апреля 2021
    Viens no stagnējošākiem kooperatīviem Latvijā ar ļoti vāju vadību un menedžmentu, bez jebkādas attīstības vīzijas. Pāris pārstrādes uzņēmumiem tiek nogādāts gandrīz viss savāktais piens. Nekāda tirgus analīze, nekāda cīņa par augstāku piena realizācijas cenu. Gudrākais vadības izdomājums - katru mēnesi iekasēt pamatīgas summas no kooperatīva biedriem, ko pēc tam aizdod tiem pašiem biedriem uz procentiem. Ir aitas, būs cirpēji!
    Ответить