LETA07 января 2021

Kontroļu skaits reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos pērn pieaudzis par 12%

Reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos pagājušajā gadā veiktas 2639 kontroles, kas ir par 12% vairāk nekā 2019.gadā un par 43% vairāk nekā 2018.gadā informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Viņa norādīja, ka pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu no pārbaudēm, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā 2019.gadā.

Visbiežāk pārkāpumi pērn konstatēti maršrutos Rīga-Jūrmala, Rīga-Baldone, Rīga-Olaine un Rīga-Salaspils.

Pārkāpumi 89% gadījumu saistīti ar biļešu tirdzniecību, piemēram, pasažierim nav izsniegta biļete, nulles vērtības biļete izsniegta pasažierim, kuram tā nepienākas, biļete izsniegta īsi pirms kontroles uzņemšanas autobusā, autobusa vadītājs nav apstājies, lai uzņemtu kontroli autobusā. Šādi gadījumi, tāpat kā citus gadus, visbiežāk bijuši Pierīgas maršrutos.

Tāpat kontrolieri konstatējuši, ka atsevišķos gadījumos autobusa vadītājs neievēroja kustības sarakstu, kā arī pārvadātājs nebija uzstādījis aktuālo kustības sarakstu pieturvietā.

Plone arī atzīmēja, ka pērn rudenī un ziemā, salīdzinot ar pavasari, pasažieri daudz apzinīgāk ievēroja valdības noteiktos ierobežojumus saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu sabiedriskajā transportā. Kontrolieri vien atsevišķos gadījumos konstatējuši, ka pasažieris brauc bez sejas maskas vai nav ievērojis distanci, ieņemot marķētu sēdvietu.

Savukārt pārvadātāji operatīvi reaģējuši ikreiz, kad ieviesti jauni ierobežojumi, kā arī pārvadātāji regulāri dezinficējuši transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri bieži pieskaras. Rūpējoties par darbinieku drošību, pārvadātāji norobežojuši autobusa vadītāja vietu ar aizsargstiklu.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Написать комментарий