LETA12 января 2021

KNAB patlaban nav pārbaudes vai kriminālprocesa saistībā ar vakcinēšanos un vakcīnu iegādi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban nav pārbaudes vai kriminālprocesa saistībā ar vakcinēšanos pret Covid-19, kas liecinātu par amatpersonu iespējamām koruptīvām darbībām vai nonākšanu interešu konfliktā.

Tāpat biroja lietvedībā patlaban nav pārbaudes vai kriminālprocesa par vakcīnu izvēli un iegādi.

KNAB gan uzsvēra, ka birojs turpina aktīvi sekot līdzi notikumiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamajiem pasākumiem un procesiem, tostarp, vai vakcinēšanas procesa gaitā netiek veiktas koruptīvas darbības.

Jau tika ziņots, ka Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) nav saprotams, kāpēc, izvēloties Latvijai piegādājamās vakcīnas pret Covid-19, to daudzums netika sadalīts vienmērīgi uz vairākiem ražotājiem, un, viņaprāt, būtu nepiedodami, ja izrādītos, ka vakcīnu izvēles procesā ir notikusi kāda lobēšana. To premjers atzinis intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" (LA).

Tāpat gada nogalē Veselības ministrija bija saņēmusi ziņas, ka reģionālajās slimnīcās pirmajā vakcinēšanas kārta pret Covid-19 vakcinēti arī slimnīcu administrācijas pārstāvji.

Toreizējā veselības ministre Ilze Viņķele (AP) uzsvēra, ka ministrija skaidros šo situāciju. Viņa iepriekš atgādināja, ka saskaņā ar vakcinācijas plānu un Veselības ministrijas rīkojumu primāri vakcinējami mediķi un slimnīcu darbinieki, kas strādā ar Covid-19 pacientiem. Par šīs kārtības nodrošināšanu un uzraudzību atbildīgs slimnīcas vadītājs.

Написать комментарий