ЛатвияLETA04 июня 2021

Jēkabpilī atkal pārbaudīs vietējā deputāta vadītā uzņēmuma "Ošukalns" izbūvēto ielu kvalitāti

Šonedēļ Jēkabpilī veikta asfaltbetona paraugu urbšana Bebru mikrorajona ielās, ko izbūvēja vietējā deputāta Aigara Nitiša (LZS) vadītais uzņēmums SIA "Ošukalns" informēja pilsētas pašvaldībā.

"Ošukalna" izbūvētajās ielās asfalta kvalitāte pārbaudīta jau vairākkārt. Arhīvs liecina, ka 2018.gadā Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" vēstīja, ka asfaltbetona segums Bebru mikrorajona ielās Jēkabpilī ieklāts neatbilstoši iepirkuma prasībām. Segumam vajadzētu būt desmit centimetrus biezam, bet, veicot kontrolurbumus, esot ticis konstatēts, ka tas ir tikai četrus līdz piecus centimetrus biezs.

Savukārt pērn pēc atkārtotiem kontrolurbumiem Zaļās ielas posmā Jēkabpilī "Ošukalns" atkārtoti veica asfaltseguma ieklāšanu.

Šonedēļ, piedaloties domes vadībai, "Ošukalna" pārstāvjiem, pašvaldības atbildīgajiem speciālistiem, kā arī mediju pārstāvjiem, objektā paņemti trīs kontrolurbumu paraugi - Mežrūpnieku ielā 8, Bebru ielā 8 un krustojumā starp Bebru ielu 4. un 5.namu.

Iegūto paraugu pārbaudi veiks Eiropas Savienības sertificēta laboratorija, nosakot asfalta seguma kārtu biezumu, saistvielu saturu un bīdes pretestību. Paredzams, ka urbto paraugu rezultāti varētu būt zināmi nākamajā nedēļā.

Būvdarbi objektā pabeigti 2017.gada novembrī. Projektam "Dūmu ielas, Atmodas ielas un Kadiķu ielas pārbūve Jēkabpilī" līdz 2022.gadam ir spēkā noteiktais garantijas laika termiņš.

Pārbūves darbu laikā tika atjaunoti lietus ūdens, kanalizācijas, ūdensvadu tīkli, uzstādīti jauni apgaismes stabi, atjaunots ielu segums, veikta teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana, kā arī ievērojami tiks palielināts automašīnu stāvvietu skaits. Kopējās projekta izmaksas ir 2 831 493 eiro.

"Firmas.lv" dati liecina, ka opozīcijas deputāta vadītāj uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bijis 41,437 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 1,9 miljonus eiro. Finanšu dati par pērno gadu vēl nav pieejami.

Написать комментарий