ЛатвияLETA25 марта 2021

Jārada iespēja iesniegt VID deklarācijas papīra formā

Arī tiem cilvēkiem, kuriem nav pieejams internets, jābūt iespējai iesniegt gada ienākumu deklarācijas, piemēram, iesniedzot tās papīra formā, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.

Kā informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultants Edgars Lākutis, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sniedzis informāciju Tiesībsarga birojam, ka deklarācijas ir iespējams iesniegt, nosūtot tās pa pastu papīra formātā.

Tomēr joprojām nav skaidras atbildes, kā rīkoties tiem iedzīvotājiem, kuriem vispār nav pieejas internetam un līdz ar to arī VID mājaslapai, kurā ir pieejamas deklarāciju veidlapas.

Tiesībsarga ieskatā šī prakse nav atbilstoša labas pārvaldības principam.

Tiem iedzīvotājiem, kuriem nav pieejas internetam, tiesībsargs iesaka nosūtīt rakstisku pieprasījumu VID ar aicinājumu atsūtīt drukātas deklarāciju veidlapas uz norādīto pasta adresi. Tādā gadījumā iedzīvotāji jau aizpildītas veidlapas varēs nosūtīt VID pa pastu.

Katru gadu iedzīvotājiem ir iespēja iesniegt gada ienākumu deklarāciju, kas ir nozīmīga daļai Latvijas sabiedrības, jo tā ir iespēja atgūt papildu naudas līdzekļus. Tomēr VID klientu apkalpošanas centri saistībā ar Covid-19 pandēmiju ir slēgti, klienti klātienē ierasties nevar, tādēļ gada ienākuma deklarācijas klātienē iesniegt nav iespējams.

Cilvēki tiek aicināti to darīt Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) vai izmantot šo iespēju trīs gadu laikā.

Tiesībsargs vēlreiz akcentē, ka nav pareizi uz nenoteiktu laiku atstāt bez tik nozīmīga pakalpojuma vairākus desmitus tūkstošus to nodokļu maksātāju, kuriem nav ne iespēju, ne prasmju iesniegt gada ienākumu deklarāciju ar EDS starpniecību.

Написать комментарий