МирLETA7 дней

Irāna atzinīgi novērtē ASV amatpersonas izteikumus par iespējamo sankciju atcelšanu

Irāna otrdien atzinīgi novērtējusi ASV amatpersonas nesenos izteikumus, kas liecina, ka Savienotās Valstis būtu gatavas atcelt sankcijas, lai atgrieztos pie 2015.gadā noslēgtās kodolvienošanās.

"Mēs uzskatām šo nostāju par reālistisku un daudzsološu. Tas varētu būt sākums, lai izlabotu slikto procesu, kas novedis diplomātiju strupceļā," žurnālistiem Teherānā sacīja Irānas valdības preses pārstāvis.

2015.gadā Irāna parakstīja vienošanos ar ASV, Lielbritāniju, Ķīnu, Franciju, Vāciju un Krieviju, apņemoties ierobežot savu kodolprogrammu apmaiņā pret sankciju atvieglošanu.

Vienošanās atrodas uz sabrukuma robežas kopš toreizējais ASV prezidents Donalds Tramps 2018.gadā nolēma, ka ASV no šī līguma izstāsies un atjaunos sankcijas pret Irānas ekonomiku. Pēc ASV lēmuma arī Irāna sāka atkāpties no pakta saistību izpildes.

Pasaules lielvaras šodien Vīnē sāks sarunas par Irānas kodollīgumu. Sarunās piedalīsies arī Savienotās Valstis.

ASV īpašais sūtnis Irānas jautājumos Roberts Malijs piektdien intervijā "PBS Newshour" izteicās, ka Savienotās Valstis zina, ka tām nāksies atcelt sankcijas, kas nav savienojamas ar 2015.gada vienošanos, lai atgrieztos tajā.

Irānas valdības preses pārstāvis paziņoja, ka Irāna atzinīgi vērtē šos izteikumus.

Написать комментарий