ЛатвияLETA26 февраля 2021

IDB rosinājis prokuratūrai apsūdzēt policijas amatpersonu

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt Valsts policijas amatpersonu par neizpaužamu ziņu atklāšanu un kukuļņemšanu informēja IDB.

Tāpat rosināts apsūdzēt privātpersonu par apzināti nepatiesa ziņojuma iesniegšanu Valsts policijā, kukuļošanu valsts amatpersonai, kā arī stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersona izmantojot pienākumu pildīšanai paredzētās informācijas sistēmas, bez likumīga pamata veica ar dienesta pienākumu veikšanu nesaistītu informācijas pārbaudi un iegūto informāciju nodeva kādai privātpersonai, par šo pretlikumīgo darbību no privātpersonas pieņemot kukuli.

Minētā privātpersona bija iesniegusi viltotu iesniegumu Valsts policijā, turklāt izmeklēšanas darbību laikā privātpersonas dzīvesvietā tika izņemtas stratēģiskas nozīmes preces, kuras var tikt izmantotas noziedzīgu nodarījumu atklāšanas traucēšanai.

Šis ir viens no pirmajiem kriminālprocesiem pret valsts amatpersonu, kuru Iekšējās drošības birojs ir iesniedzis jaunizveidotajā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā, kura sāka darbu šā gada sākumā.

2020.gadā IDB kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 175 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos, turklāt vairāk nekā puse no IDB 2020.gadā sāktajiem kriminālprocesiem ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Написать комментарий