ЛатвияLETA28 марта 2021

"Havas Latvia" apgrozījums pērn sarucis 2,7 reizes

Gaisa kuģu virszemes pakalpojumu sniedzēja "Havas Latvia" apgrozījums pērn bija 3,015 miljoni eiro, kas 2,7 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, tāpat kompānija pagājušo gadu noslēgusi ar 1,073 miljonu eiro zaudējumiem pretstatā peļņai 2019.gadā, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā sacīts kompānijas vadības ziņojumā teiktais, "Havas Latvia" pērn turpināja sniegt pilna servisa virszemes pakalpojumus jau esošajiem klientiem - "airBaltic", "Turkish Airlines", "Ukrain International Airlines", "Scandinavian Airlines", "Onur Air" un "Get Jet Airlines", kā arī piesaistīja jaunus klientus, vienojoties par sadarbību ar "Cyprus Airways".

"Havas Latvia" darbību pagājušajā gadā ietekmējusi Covid-19 pandēmija, kuras dēļ pirmās valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā pavasarī uzņēmums apkalpoja tikai klientu repatriācijas reisus un citus atsevišķus lidojumus. Lai gan otrajā ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta pagājušā gada novembrī, lidojumi netika aizliegti, salīdzinot ar 2019.gadu, ievērojami samazinājās to apjoms. Kompānijas darbību ietekmēja arī lidojumu aizliegums uz trešajām valstīm, kas ilga gadu - no pagājušā gada 17.martam līdz šā gada 17.martam.

Uzņēmums pērn apkalpojis par 66% mazāk reisu nekā 2019.gadā, par 83% sarucis sniegto atledošanas pakalpojumu skaits, kas saistīts gan ar reisu samazinājumu, gan ar laikapstākļiem pagājušā gada otrajā pusē, tāpat par 67% samazinājies veikto uzkopšanas pakalpojumu skaits.

Uzņēmums pagājušajā gadā veicis optimizācijas pasākumus darbības nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma ekonomijai un saņēmis valsts atbalstu. Kompānija izmantoja iespēju pagarināt nodokļu samaksas termiņu, sadalot pagājušā gada maksājumus daļās, kas jāapmaksā līdz 2021.gada beigām, kā arī no mātes sabiedrības saņēma vairākus īstermiņa aizdevumus kopumā 500 000 eiro apmērā.

"Havas Latvia" vadība pauda, ka ir saņēmusi atbalsta vēstuli no mātes sabiedrības, kur norādīts, ka nepieciešamības gadījumā Latvijas uzņēmums tiks finansiāli atbalstīts.

"Havas Latvia" 2019.gadā strādāja ar 8,05 miljonu eiro apgrozījumu un 775 682 eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,004 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Turcijas kompānijai "Havvalanlari Yer Hizmetleri Anonim Sirketi".

Написать комментарий