LETA06 сентября 2020

"Galerijā Centrs" izvietota izstāde par 50 Latvijas ievērojamām sievietēm

No 4. līdz 16.septembrim Rīgā, tirdzniecības centrā "Galerija Centrs", Rīgā, būs skatāma Santas Remeres un Elīnas Brasliņas grāmatas "Mūsējās" ilustrāciju izstāde informēja biedrības "Ascendum" pārstāvis Jēkabs Ščipčinskis.

Viņš klāstīja, ka "Mūsējās" ir grāmata par 50 Latvijas ievērojamām sievietēm, viņu dzīvesstāstiem un ceļu uz sasniegumiem. Stāsti ir sarakstīti pasaku formātā un piemēroti visai ģimenei.

Pēc Ščipčinska paustā, grāmatas atklāšana tiek atzīmēta mēneša garumā ar dažādām aktivitātēm, tai skaitā divas septembra nedēļas grāmatas ilustrāciju izstāde būs skatāma arī "Galerija Centrs".

Brasliņas veidoto ilustrāciju varones ir sievietes, kuras guvušas panākumus dažādās sfērās - mākslā, mūzikā, rakstniecībā, sportā, zinātnē, politikā un citur - gan mūsdienās, gan 19.gadsimtā.

Ščipčinskis uzsvēra, ka šī ir pirmā grāmata, kurā apkopoti Latvijas sieviešu sasniegumi, nešķirojot sievietes pēc piederības konkrētai sociālajai un etniskajai grupai, laikmetam vai profesijai. Starp grāmatas varonēm atrodamas tādas sievietes kā Aspazija, Aleksandra Beļcova, Džemma Skulme, Valentīna Freimane, Uļjana Semjonova, Elīna Garanča, Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Aļona Ostapenko un citas.

Izdevuma "Mūsējās" ilustrāciju autore Brasliņa ir latviešu māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore, kura līdz šim ilustrējusi vairāk nekā 20 grāmatu. Tāpat autore sadarbojas arī ar cittautu izdevējiem, un viņas ilustrētās grāmatas iznākušas angļu, franču, flāmu, horvātu, spāņu, katalāņu, čehu un ķīniešu valodā.

Brasliņa ir arī Edmunda Jansona režisētās animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" māksliniece.

Ščipčinskis atzīmēja, ka gada sākumā grāmatas "Mūsējās" izdošanas projekts guva negaidīti lielu atsaucību pūļa finansēšanas vietnē "Projektu Banka", savācot teju 7000 eiro ziedojumos. Grāmatu ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes, "Projektu Bankas", "Accenture" un "Arctic Paper" atbalstu izdod biedrība "Ascendum".

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.