LETA02 сентября 2020

"Facebook" draud bloķēt austrāliešu dalīšanos ar mediju ziņām

Sociālais tīkls "Facebook" otrdien draudēja bloķēt Austrālijas lietotāju un mediju organizāciju dalīšanos ar mediju ziņām, ja valdība īstenos plānu piespiest digitālos milžus maksāt par publicēto saturu.

Austrāliešiem tiks liegta vietējo un starptautisko ziņu ievietošana "Facebook" un "Instagram", paziņoja sociālā tīkla "Facebook" uzņēmums. Tas apgalvoja, ka šāda rīcība ir "nevis mūsu pirmā izvēle", bet "vienīgais veids, kā izsargāties no iznākuma, kas neatbilst loģikai".

Austrālijas valdība ir izstrādājusi likumdošanas aktu, lai piespiestu "Facebook" un "Google" maksāt vietējām ziņu organizācijām par saturu, pretējā gadījumā draudot ar miljoniem ASV dolāru lieliem naudassodiem.

Šie pasākumi arī piespiestu nodrošināt caurspīdību attiecībā uz algoritmiem, kurus tehnoloģiju firmas lieto, lai novērtētu saturu.

"Facebook" Austrālijas un Jaunzēlandes rīkotājdirektors Vils Īstons sacīja, ka valdības ierosinātais plāns "pārprot interneta dinamiku un nodarīs kaitējumu pašām ziņu organizācijām, kuras valdība mēģina aizsargāt".

"Visdīvainākais, ka tas piespiedīs "Facebook" maksāt ziņu organizācijām par saturu, kuru izdevēji brīvprātīgi ievieto mūsu platformās, un par cenu, kas ignorē finansiālo vērtību, kuru mēs nodrošinām izdevējiem," teikts Īstona paziņojumā.

Viņš arī apsūdzēja Austrālijas Konkurences un patērētāju komisiju (ACCC), kura izstrādā šos noteikumus, par "svarīgu faktu ignorēšanu" konsultāciju procesā, kas beidzās pirmdien.

ACCC uzskata, ka "Facebook" savās attiecībās ar izdevējiem gūst vislielāko labumu, lai gan patiesībā to gūst izdevēji, sacīja Īstons.

"Ziņas ir tikai daļa no tā, ko cilvēki redz savā ziņu plūsmas sienā (News Feed), nevis būtisks ieņēmumu avots mums."

Ierosinātais likumdošanas akts sākotnēji fokusēsies uz "Facebook" un "Google", bet vēlāk var tikt attiecināts uz jeburu digitālo platformu. Austrālijas vietējie mediji to atbalsta, un tā pieņemšana ir gaidāma šogad.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.