LETA09 января 2021

"Ēnu diena" šogad februārī nenotiks

Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un neprognozējamu epidemioloģisko situāciju, 10.februārī plānotais izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) organizētais Latvijā lielākais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem "Ēnu diena" nenotiks ikgadēji ierastajā laikā un pagaidām tiek atcelts informēja JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns.

Pasākuma organizatori seko līdzi epidemioloģiskajai situācijai un ar to saistītajiem pasākumu norises ierobežojumiem un, ja tas būs iespējams, šogad "Ēnu diena" tiks pārcelta uz vēlāku norises laiku.

"Pašlaik esam situācijā, kad uzņēmumi un iestādes nevar paredzēt iespēju uzņemt ēnotājus īsi pēc ārkārtas situācijas noslēguma datuma, un tas liedz mums pilnvērtīgi uzsākt "Ēnu dienas" organizēšanu," sacīja Krievāns.

Viņš norādīja, ka "Ēnu diena" attālināti šoreiz arī nebūs risinājums, jo šādā gadījumā netiks pārstāvētas virkne ik gadu ļoti pieprasītu profesiju. "Ēnu diena" notiks, tiklīdz epidemioloģiskā situācija uzlabosies un ēnot klātienē būs droši.

Krievāns atgādināja, ka interese par "Ēnu dienu" ik gadu aug gan no skolēnu, gan darba devēju puses. Pagājušajā gadā "Ēnu dienā" piedalījās 1695 ēnu devēji, kuri piedāvāja 10 450 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 43 000 reģistrētu ēnotāju.

Lielākā interese pērn bija ēnot medicīnas nozarē strādājošos. Bet pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs (441 pieteikums), gaisa kuģa kapteinis, pilots (331), fizioterapeits (243), gaisa kuģa stjuarts (226), ugunsdzēsējs glābējs (220), arhitekts (193), televīzijas un radio raidījumu vadītājs (176), feldšeris (173), ārsts (160) un ķirurgs (156).

"Ēnu dienas" mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

"Ēnu diena" ir "Junior Achievement" Latvijā reģistrēta preču zīme un jebkura "Ēnu dienas" nosaukuma izmantošana saistībā ar karjeras izglītības aktivitātēm ēnu devējiem ir jāsaskaņo ar organizāciju.

Написать комментарий