ЛатвияLETA30 марта 2021

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājusies par 14%

Latvijā pagājušajā nedēļā elektroenerģijas vidējā cena bija 37,94 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 14% mazāk nekā nedēļu iepriekš informēja "Latvenergo" pārstāvji.

Tāpat par 14% samazinājusies elektroenerģijas cena arī Igaunijā, kur tā bija 37,94 eiro par MWh, savukārt Lietuvā cena samazinājās par 13% - līdz 45,36 eiro par MWh.

Vienlaikus "Nord Pool" nedēļas vidējā sistēmas cena samazinājās par 21% - līdz 30,85 eiro par MWh.

Nemainīgi galvenais faktors, kas ietekmēja elektroenerģijas cenu "Nord Pool" reģionā, bija laikapstākļi. Iepriekšējā nedēļā siltāku laikapstākļu dēļ Baltijā un Ziemeļvalstīs samazinājās pieprasījums. Tajā pašā laikā nedēļas kopējā izstrāde vēja stacijās pieauga par 25%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Šie faktori sekmēja sistēmas cenas samazinājumu "Nord Pool" reģionā.

Tāpat turpinoties "Nordlink" starpsavienojuma starp Norvēģijas NO2 apgabalu un Vāciju plānotajiem apkopes darbiem, cenu līmenis Norvēģijas un Zviedrijas apgabalos samazinājās. Tas ietekmēja arī Baltijas elektroenerģijas cenas, kuru lejupslīdi sekmēja gan zemākas cenas kaimiņvalstīs, gan arī elektroenerģijas patēriņa samazinājums.

Pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, "Nord Pool" reģionā patēriņš samazinājās līdz 8357 gigavatstundām (GWh), avukārt izstrādes apjoms samazinājās līdz 8603 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 5%, un kopā tika patērētas 534 GWh. Tostarp Igaunijā patēriņš samazinājās par 7% - līdz 162 GWh, Latvijā patēriņš samazinājās par 4% - līdz 140 GWh, bet Lietuvā patēriņš bija zemāks par 4%, un kopā tika patērētas 232 GWh elektroenerģijas.

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 2% un bija 311 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde bija par 4% zemāka, un iepriekšējā nedēļā tika saražotas 154 GWh, Igaunijā ražošanas apjomi samazinājās par 1% - līdz 73 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas izstrāde nemainījās un bija 84 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 110%, Igaunijā 45%, bet Lietuvā 36%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Написать комментарий