LETA6 дней

Džuliāni var zaudēt advokāta licenci

Ņujorkas bijušajam mēram un ASV prezidenta Donalda Trampa privātajam advokātam Rūdijam Džuliāni draud advokāta licences zaudēšana saistībā ar musinošajiem komentāriem pirms pagājušās nedēļās nekārtībām ASV Kapitolijā, pirmdien pavēstīja Ņujorkas štata Advokātu kolēģija.

Kolēģija izskatīs jautājumu par Džuliāni izslēgšanu no organizācijas, un štata senators Breds Hoilmens iesniedzis oficiālu sūdzību Advokatūras sūdzību komitejai.

"Es biju šausmās, skatoties pagājušās nedēļas sacelšanās mēģinājumu Vašingtonā, un sevišķu nepatiku man radīja tas, ka notikumu centrā varēja redzēt Ņujorkas štata juristu profesijas pārstāvjus," norādīja štata Senāta Tieslietu komitejas vadītājs Hoilmens.

Štata Advokātu kolēģija, paziņojot par izmeklēšanas sākšanu, vērsa uzmanību uz Džuliāni tagad jau bēdīgi slaveno aicinājumu "sarīkosim tiesu ar kauju", ko eksmērs pauda pirms nekārtībām, kas prasīja piecu cilvēku dzīvību.

Advokātu kolēģija norādīja, ka pēdējo mēnešu laikā saņēmusi simtiem sūdzību par Džuliāni saistībā ar viņa centieniem palīdzēt Trampam "apšaubīt 2020.gada vēlēšanu godīgumu".

Jau vēstīts, ka vairāki simti ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju trešdien Vašingtonā iebruka Savienoto Valstu Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Sadursmju gaitā tika raidīti šāvieni, un vardarbībā pieci cilvēki zaudēja dzīvību.

Написать комментарий