LETA3 дня

Divi ASV Kapitolija policisti atstādināti par uzvedību nekārtību gaitā

Divi ASV Kapitolija policisti atstādināti no pienākumu pildīšanas saistībā ar viņu uzvedību pagājušās nedēļās nekārtību laikā, kad Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji iebruka Kapitolija ēkā, bet likumdevēji bija spiesti bēgt no pūļa, pirmdien pavēstīja kongresmenis Tims Raiens.

Viens no atstādinātajiem policistiem fotografējies ar nekārtību dalībniekiem, bet otrs apvilcis Trampa kampaņas cepuri ar saukļa "Make America Great Again" ("Padarīsim Ameriku atkal diženu") abreviatūru un norādījis cilvēkiem virzienu, kurp doties, sacīja Raiens.

Policijas pagaidu priekšnieks paudis uzskatu, ka šīs rīcības dēļ viņi nekavējoties atstādināmi no pienākumu pildīšanas, piebilda Ohaio kongresmenis.

Tiek veikta izmeklēšana par vēl desmit līdz 15 policistu darbībām, sacīja Raiens.

Kongresmenis ir priekšsēdētājs apakškomitejai, kas pārrauga ASV Kapitolija policiju.

Kapitolija policijas priekšnieks Stīvens Sands jau atkāpies no amata, reaģējot uz pārmetumiem par viņa vadītās struktūras veikumu 6.janvāra nekārtību gaitā.

Jau vēstīts, ka vairāki simti ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju trešdien Vašingtonā iebruka Savienoto Valstu Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Sadursmju gaitā tika raidīti šāvieni, un vardarbībā pieci cilvēki zaudēja dzīvību.

Написать комментарий