МирLETA26 февраля 2021

ASV Kongresa ēkas atjaunošanai būs nepieciešami 30 miljoni dolāru

ASV Kongresa ēkas atjaunošanai pēc 6.janvārī pieredzētā bijušā prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju iebrukuma būs nepieciešami 30 miljoni dolāru (24,7 miljoni eiro), paziņojis Kapitolija arhitekts Brets Blentons.

Viņš šādu skaitli nosauca trešdien Pārstāvju palātas budžeta asignējumu komitejas sēdē, norādot, ka nauda būs nepieciešama tostarp sadauzīto logu un durvju fragmentu novākšanai, grafiti notīrīšanai un drošības uzlabošanai.

Pēc Blentona novērtējuma, galvenos postījumus nodarījusi piparu gāze un citi ķīmiskie savienojumi, kā arī ugunsdzēšamie aparāti.

"Pēc kaitējuma, kas nodarīts mūsu dārgajiem mākslas darbiem un statujām, būs nepieciešam to profesionāla tīrīšana un konservācija," paskaidroja Blentons. Turklāt daļa minētās summas jau novirzīta nožogojuma uzstādīšanai pa Kongresa ēkas perimetru.

ASV Demokrātu partijas vadošā politiķe Nensija Pelosi pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tiks veikta neatkarīga izmeklēšana par 6.janvārī notikušo iebrukumu ASV Kapitolija ēkā Vašingtonā.

Trampa atbalstītāju iebrukums Kapitolijā kļuva par pamatu otrajai impīčmenta izmeklēšanai pret viņu.

Pārstāvju palāta 25.janvārī iesniedza Senātam impīčmenta apsūdzības slēdzienu, kurā Tramps tika apsūdzēts "musināšanā uz dumpi" sakarā ar viņa atbalstītāju iebrukumu ASV Kapitolijā. Senāts 13.februārī balsojumā impīčmenta prāvā Trampu attaisnoja.

Написать комментарий