ЛатвияLETA4 дня

Darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem Rīgā pērn samazinājās par 12%

Darījumus skaits ar sērijveida dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos pagājušajā gadā samazinājies par 12%, pagājušonedēļ jaunākā tirgus pārskata prezentācijā sacīja nekustamo īpašumu uzņēmuma "Arco Real Estate" valdes loceklis un Vērtēšanas nodaļas vadītājs Māris Laukalējs.

Pērn ar sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos veikti 4354 darījumi, bet 2019.gadā tika veikti 4947 darījumi.

Laukalējs gan skaidroja, ka darījumu skaits jau vairākus gadus svārstās ap 4000 līdz 5000 darījumiem gadā un samazinājumu pērn nevar uzskatīt par būtisku kritumu, turklāt to kompensēja nozīmīgs darījumu skaita pieaugums ar dzīvokļiem jaunajos projektos.

Sērijveida dzīvokļu cenas pērn samazinājās par 1,5% - līdz 807 eiro par kvadrātmetru. Gadu iepriekš sērijveida dzīvokļu cenas bija augušas par 2,8% - līdz 819 eiro par kvadrātmetru.

"Tas pat īsti nav samazinājums, jo pērn dzīvokļu cenas auga gada pirmajos mēnešos un arī gada beigās bija vērojams kāpums. Covid-19 ietekmē bija apstāšanās pavasarī un vasarā, kas ietekmēja gada rādītāju. Tomēr prognoze ir tāda, ka nākamajos gados cenas varētu sasniegt 1200 līdz 1300 eiro par kvadrātmetru," sacīja Laukalējs.

Viņš piebilda, ka dārgākie dzīvokļi pērn bija Teikā ar vidējo cenu 951 eiro par kvadrātmetru, Āgenskalnā - 892 eiro par kvadrātmetru un Zolitūdē - 890 eiro par kvadrātmetru. Savukārt lētākie dzīvokļi bija Bolderājā.

Laukalējs stāstīja, ka gadā pārdošanā parādās 6000-7000 dzīvokļu, bet pagājušā gada beigās piedāvājums būtiski saruka. "Tas nav labi pircējam, bet no pārdevēja viedokļa ļoti labi - ja piedāvājums ir zemāks, tad cena ir augšupejoša," viņš minēja.

Написать комментарий