LETA6 дней

Covid-19 vakcinēšana notiks visu līmeņu slimnīcās un specializētajās ārstniecības iestādēs

No pirmdienas Covid-19 vakcinācija notiks visās pirmā līdz piektā līmeņa slimnīcās, kā arī specializētajās ārstniecības iestādēs informēja Veselības ministrijas (VM) komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Viņš skaidroja, ka vakcinēšana notiks, piemēram, arī psihoneiroloģiskajās slimnīcās.

Jau ziņots, ka sākotnēji vakcinēšanās iespēja tika nodrošināta ārstniecības personālam universitātes slimnīcās un reģionālajās slimnīcās, kurās tiek nodrošināta stacionārā ārstēšana Covid-19 pacientiem.

Sestdien 9.janvārī tika aizvadīta pirmā vakcinēšanas diena brīvdienā un sākta ģimenes ārstu vakcinācija, bet veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rīkojumu, kas nosaka, ka no šodienas tiks vakcinēti visi mediķi.

Līdz šim vakcinēja lielo slimnīcu darbiniekus, sestdien sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no pirmdienas šī iespēja ir visiem mediķiem - ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem.

Kā ziņots, pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra rītā. Pirmajā piegādē Latvija saņēma 9750 vakcīnu devas. Savukārt pēc nedēļas Valsts asinsdonoru centrā nogādāta arī otrā piegādes krava ar 13 650 "Pfizer" un "BioNTech" ražotajām vakcīnu "Comirnaty" devām.

Piektdien, 8.janvārī, valdība vienojās, ka Latvija iegādāsies papildu līdz 1,4 miljoniem "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu. Šāds lēmums tika pieņemts, jo piektdien Eiropas Komisija (EK) pieņēma lēmumu dalībvalstīm nodrošināt vēl papildu 300 miljonu "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu.

Написать комментарий