LETA08 сентября 2020

"CityBee" cīņai ar nepilngadīgo sēšanos pie automašīnu stūres plāno pārskatīt sodu politiku

Transportlīdzekļu koplietošanas uzņēmums "CityBee" cīņai ar nepilngadīgo sēšanos pie automašīnu stūres plāno pārskatīt sodu politiku informēja uzņēmumā.

Kompānijā norādīja, ka "CityBee" pēdējā laikā arvien biežāk saskaras ar bezatbildīgiem lietotnes lietotājiem, dodot iespēju vadīt koplietošanas transportlīdzekli nepilngadīgajiem vai cilvēkiem bez autovadītāja apliecības. "CityBee" lietotni var izmantot tikai ar derīgu autovadītāja apliecību, kas tiek pārbaudīta.

"Koplietošanas automašīnu drīkst vadīt tikai tās personas, kas ir autorizēts lietotājs - tātad ar derīgām autovadītāja tiesībām. Diemžēl mēs arvien biežāk saskaramies ar gadījumiem, kad mūsu automašīnas tiek atdotas lietošanā nepilngadīgajiem un cilvēkiem bez tiesībām, kas ir rupjš pārkāpums. Uzskatām, ka šāda tendence nav pieļaujama un tāpēc, ja esošie sodi neattur lietotājus no mērķtiecīgi veiktiem pārkāpumiem, plānojam pārskatīt mūsu sodu politiku un veidot to vēl bargāku," norāda "CityBee Latvija" vadītāja Egija Gailuma.

Uzņēmumā piebilda, ka sēšanās pie koplietošanas automašīnas stūres bez tiesībām rada draudus citu satiksmes dalībnieku drošībai un ir administratīvi un krimināli sodāma rīcība. Kompānija vēršas pret lietotnes lietotājiem, kuri uztic identitāti citai personai - šīm personām draud sods līdz 2000 eiro.

Tāpat uzņēmumā uzsvēra, ka daļā gadījumu šādi pārkāpumi beidzas ar ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, tāpēc uzņēmums apsver iespēju pārskatīt sodus, tos paaugstinot.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.