ЛатвияLETA4 апр.

Koplietošanas auto tirgus ir atgriezies pirmspandēmijas apjomos

Koplietošanas auto tirgus ir atgriezies pirmspandēmijas apjomos, un šogad "CityBee Latvija" klienti veikuši vairāk nekā 112 000 braucienu norādīja transportlīdzekļu koplietošanas uzņēmuma "CityBee Latvija" vadītāja Egija Gailuma.

Viņa pauda, ka īpaši palielinājies auto izmantošanas īpatsvars arī darba dienās, piemēram, lai cilvēkiem nebūtu jāizmanto sabiedriskais transports.

"CityBee Latvija" vadītāja skaidroja, ka Latvijā mainījušies iedzīvotāju paradumi un tie koplietošanas pakalpojumā izteikti vairāk sāk izmantot komforta un komforta plus klases automašīnas, un pēdējā mēneša laikā to īpatsvars sasniedzis 75% no visiem braucieniem.

"Šī ir laba ziņa arī par Latvijas ekonomiku, jo koplietošanas tirgus ir pozitīvs signāls par tā attīstību - ja automašīnu koplietošanas tirgū ir novērojams pieaugums, tas nozīmē, ka arī ekonomiskā aktivitāte valstī ir augsta," atzina Gailuma.

Līdz ar to šogad uzņēmums īpaši pievērsis uzmanību komforta auto nišai, būtiski papildinot transportlīdzekļu skaitu, minēja kompānijas vadītāja.

"CityBee" auto parks palielināts līdz 400 vieglajiem transportlīdzekļiem un 60 kravas busiņiem. Nomā ir "Fiat 500", "Toyota Corolla", "Peugeot 308", un "Fiat Ducato", un šogad papildināts ar "Volkswagen Golf", "Volkswagen T-Roc", "Volkswagen T-Cross", "Nissan Qashqai", "SEAT Arona", "Peugeot 208" un "Volkswagen Crafter".

"CityBee" darbojas 14 pilsētās Eiropā, piedāvājot vieglo un kravas automašīnu, velosipēdu un elektrisko skrejriteņu nomu. "CityBee" ir investīciju uzņēmuma "Modus Group" projekts. "Modus Group" specializējas finansējuma piesaistē autobūves nozarei, atjaunojamās enerģijas un nekustamā īpašuma projektiem.

"Firmas.lv" informacija liecina, ka "CityBee Latvija" apgrozījums 2019.gadā bija 566 966 eiro, bet zaudējumi - 549 629 eiro. Kompānija reģistrēta 2019.gadā, un tās pamatkapitāls ir 602 800 eiro. Uzņēmums pieder Lietuvas kompānijai "CityBee Solutions".