ЛатвияLETA03 июня 2021

Ceļu būvnieka "A.C.B." apgrozījums pērn samazinājies par 7%

Ceļu būvnieka AS "A.C.B." apgrozījums pagājušajā gadā bija 58,278 miljoni eiro, kas ir par 7% mazāk nekā 2019.gadā,  savukārt kompānijas peļņa samazinājās 19,5 reizes un bija 118 207 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka peļņas kritums saistīts ar apakšuzņēmēju sniegto pakalpojumu izmaksu pieaugumu un darbinieku atalgojuma izmaksu pieaugumu.

Tāpat pērn turpināti "A.C.B." grupas integrācijas pasākumi, lai palielinātu kopējo grupas sadarbību un uzlabotu tās pārvaldību, optimizējot resursus un stiprinot tirgus pozīcijas. Paralēli veikti ieguldījumi uzņēmuma attīstībā, kas turpmākajos gados ļaus būtiski palielināt apgrozījumu un rentabilitāti, teikts vadības ziņojumā.

Pērn "A.C.B." veica ieguldījumus jaunu meitasuzņēmumu izveidē. Pērn septembrī nodibināts meitasuzņēmums Lietuvā "Transporto infrastruktūros statyba", tādējādi paplašinot grupas saimniecisko darbību Lietuvas ceļu būves tirgū. Tāpat, turpinot stratēģiskā investīciju plāna realizēšanu perspektīvos uzņēmumos, "A.C.B." pērn novembrī iegādājās 35% kapitāldaļu energobūvniecības uzņēmumā SIA "Reck".

2021.gadā uzņēmums, balstoties uz jau noslēgtajiem objektu līgumiem, prognozē gūt peļņu, kā arī plāno veikt investīcijas, lai attīstītu jaunus biznesa segmentus un diferencētu stratēģiskos riskus.

Vadības ziņojumā teikts, ka Covid-19 pandēmija nav ietekmējusi uzņēmuma darbību un arī turpmāk to neietekmēs.

2019.gadā "A.C.B." strādāja ar 62,682 miljonu eiro apgrozījumu un guva 2,302 miljonu eiro peļņu.

"A.C.B." reģistrēta 1992.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 12,477,241 eiro. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Valdis Lejnieks, Edvīns Tankelsons, Igors Rapoports un ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins.

Написать комментарий