LETA07 сентября 2020

Bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā plāno uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavu

Bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā plānots uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavas informēja idejas autore Renāte Prancāne.

Prancāne, kura pati dzīvo blakus teritorijai, atklāja, ka ideja radusies, domājot par aizvien pieaugošu centra iedzīvotāju vēlmi pēc sasniedzama un mūsdienīga dārza un ārvalstu piemēriem, kur kopienas dārzi tiek ierīkoti neizmantotās teritorijās. Idejas autore ar domubiedriem vērsusies pie teritorijas īpašniekiem SIA "Rotermann Latvia", kuri atsaukušies idejai un nodevuši teritoriju bezpeļņas organizācijai bezatlīdzības īrē uz trim gadiem.

Nākamo trīs gadu laikā teritorijā tiks ierīkoti un atradīsies pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm. Iniciatīvas "Sporta pils dārzi" veidotāji norāda, ka kopienas dārziņi ir unikāls brīvā laika pavadīšanas veids, kas piedāvā drošu, sociāli iekļaujošu vidi un veicina pilsētas iedzīvotāju labklājību, pievēršoties veselīgākiem atpūtas veidiem. "Vienlaicīgi kopienas dārziņi kalpo kā nerimstošs izzināšanas projekts, kura ietvaros bērniem un jauniešiem ir iespēja pieredzes veidā apgūt ekosistēmas procesus un piedzīvot dabas lomu cilvēka dzīvē," norāda iniciatīvas pārstāvji.

Projekta organizatori aicina Sporta pils teritorijai apkārt dzīvojošos rīdziniekus un visus interesentus piedalīties projekta prezentācijā un kopējā apspriešanā 19.septembrī plkst.12 Sporta pils teritorijā un teritorijas sakopšanas talkās 26.septembrī un 3.oktobrī no plkst.9 līdz 16.

Pieteikties dārziņu īrei būs iespējams, sākot no janvāra, taču ikvienam uzcītīgam talciniekam dārziņš pirmajā gadā tiks piešķirts bez maksas. Vairāk informācijas par iniciatīvu iespējams iegūt, sekojot "Sporta pils dārzu" "Facebook" lapā.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.