ЛатвияLETA28 мая 2021

"Baznīcu naktī" dalību apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā

Kristīgās kultūras notikumā "Baznīcu nakts 2021", kas notiks 29.maijā, dalību apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā informēja "Baznīcu nakts" organizatoru komanda.

Ievērojot valstī noteikto kārtību un epidemioloģiskos norādījumus, baznīcas būs atvērtas individuāliem apmeklējumiem no plkst.12. Koncertus un citus pasākumus "Baznīcu nakts" kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs draudžu sociālo tīklu platformās. "Baznīcu nakts" svinīgā atklāšana - starpkonfesionāls dievkalpojums - notiks plkst.18 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā un tiks translēts arī "Baznīcu nakts" sociālā medija "Facebook" kontā.

"Baznīcu nakts" rīkotāji šogad aicināja Latvijas draudzes dievnamus atvērt jau pirms "Baznīcu nakts" laika - no plkst.12. Individuāli baznīcu apmeklējumi šajā laikā ir iespējami. Tā būs iespēja cilvēkiem iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās un pagastos vairāku stundu garumā un atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām. Visvairāk atvērto dievnamu būs Vidzemē - 33 baznīcas, Rīgā un pierīgā - 23, Zemgalē - 14, Kurzemē - 13, Latgalē - astoņas, Sēlijā - sešas.

Katra pieteiktā baznīca ir atzīmēta "Baznīcu nakts 2021" vienotajā kartē, kas publicēta tīmekļvietnē "baznicunakts.lv". Kartē var redzēt baznīcas atrašanās vietu, un, noklikšķinot uz punkta kartē, iepazīties ar aprakstu un uzzināt, kādas iespējas pieejamas konkrētajā baznīcā.

Pasākuma rīkotāji norādīja, ka šogad par notikuma vienojošo tēmu izraudzīti vārdi no Bībeles: "Es būšu ar tevi". Savukārt, ņemot vērā pagarināto pasākuma laiku, baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks plkst.12, 18 un 22, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai - pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Tāpat kā citus gadus, plkst.21 notiks vienošanās kopīgai Tēvreizes lūgšanai.

Написать комментарий