МирLETA19 марта 2021

Baltkrievijā notiesāti vairāk nekā 400 protestētāju

Baltkrievijā notiesāti vairāk nekā 400 cilvēku, kas piedalījušies protesta akcijās pret autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko un prezidenta vēlēšanu viltošanu, šonedēļ pavēstīja Ģenerālprokuratūra.

"Līdz šim prokuratūra nosūtījusi tiesai 468 krimināllietas pret 631 cilvēku saistībā ar līdzdalību nelegālos masu pasākumos un protestos, kas rupji pārkāpa sabiedrisko kārtību," teikts Ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Aizdomās turamie publiski apvainojuši likumsargus, draudējuši viņiem un pielietojuši vardarbību, nodarījuši postījumus privātīpašumam, teikts paziņojumā.

"Vairāk nekā 400 cilvēku jau ir notiesāti," norādīja Ģenerālprokuratūra.

Apsūdzēto vidū ir arī kāds 35 gads vecs vīrietis, kas sociālajā tīklā "Odnoklassņiki" publicējis likumsargus aizvainojošus komentārus, minot piemēru par apsūdzību raksturu, skaidroja amatpersonas.

Bargākais piespriestais sods ir desmit gadi cietumā.

Pagājušajā mēnesī 16 gadus vecajam Mikitam Zalatarouam, kas sirgst ar epilepsiju, tika piespriesti pieci gadi nepilngadīgo cietumā par piedalīšanos masu nekārtībās.

Cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Vjasna" viņu atzinusi par politieslodzīto.

Otrdien populārais blogeris Ihars Losiks, kas tika aizturēts vēl jūnijā par nekārtību gatavošanu, pārtrauca badastreiku un tika ievietots vieninieka kamerā, vēsta "Radio Brīvība".

Lukašenko apgalvo, ka viņš esot izturējis "krāsaino revolūciju", kas esot vadīta no ārzemēm.

Autoritārā līdera režīmam cenšoties apspiest protesta kustību, vairāki cilvēki nogalināti, tūkstošiem aizturēti, daudzi ieslodzījumā spīdzināti.

Eiropas Savienība Lukašenko un viņa sabiedrotajiem noteikusi sankcijas.

Lukašenko galvenā vēlēšanu sāncense Svjatlana Cihanouska, kas pēc augusta vēlēšanām bija spiesta doties trimdā, trešdien uzrunās likumdevējus ASV Kongresā.

Viņa aicinājusi masu protesta akcijas atsākt 25.martā, kad Baltkrievijā tiek atzīmēta 1918.gadā pasludinātās neatkarības gadadiena.

Написать комментарий