LETA10 ноября 2020

Baltijas reģionā novērojama stabila militārās kapacitātes stiprināšana

Par spīti Covid-19 pandēmijai un ģeopolitiskiem izaicinājumiem, Baltijas reģionā novērojama stabila militārās kapacitātes stiprināšana sacīja militārā ekipējuma ražošanas uzņēmuma "SRC Brasa" vadītājs Kristiāns Brēdermanis.

Brēdermanis uzskata, ka Baltijas valstu aizsardzības spējām liekama vienādības zīme ar atvēlēto finansējumu nozarei, un jau tagad par investīcijām drošībā pakāpeniski ziņo vairākas Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstis.

Viņš sacīja, ka Latvija saskaņā ar NATO standartiem joprojām saglabā iepriekšējo gadu izaugsmi, novirzot nepieciešamos līdzekļus aizsardzības infrastruktūrai un nozares attīstībai. "Visa alianse mērķtiecīgi strādā pie sabalansēta budžeta sadalījuma, kas drošības videi ir vitāli svarīgs, lai realizētu ilgtermiņa stratēģiju. Starptautiskā līmenī izlīdzināts spēku samērs palīdz izvairīties gan no situācijas, ka pasaulē dominē viens spēlētājs, gan citiem apdraudējumu riskiem," teica Brēdermanis.

Par būtisku priekšnosacījumu efektīvam kolektīvās plānošanas procesam un visaptverošai spēju pilnveidošanai Brēdermanis uzskata piešķirtā finansējuma apjomu. Lai gan vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) aizsardzībai patlaban piešķir mazāk nekā puse no NATO dalībvalstīm, tomēr alianse ziņo par progresu nozīmīgā punkta izpildē no divu organizācijas dalībnieku puses - Francijas, kas šogad sasniegs 2,1% apmēru, un Norvēģijas, viņš teica. Savukārt spēcīgo ekonomiku valstis, piemēram, Vācija un Itālija aizvien atpaliek, nepārsniedzot 1,5% robežu, akcentēja eksperts.

Написать комментарий