LETA13 января 2021

Balkānos spēcīgs lietus un sniegs izraisa plūdus un satiksmes problēmas

Spēcīgs lietus un sniegs Balkānos izraisījis plūdus, sastrēgumus uz ceļiem un elektroapgādes traucējumus. Traucēta arī jūras satiksme.

Serbijā varasiestādes pirmdien attīrīja ezeru no tonnām atkritumu, kurus pārplūdušās upes atnesušas no atkritumu izgāztuvēm.

Doļevacas pašvaldībā, Serbijas dienvidos, glābēji palīdzējuši evakuēties vairāk nekā 20 cilvēkiem.

Serbijas valsts televīzija RTS ziņoja, ka applūduši daudzi lauki un šķūņi un vairāki ciemati palikuši bez dzeramā ūdens.

Serbijas vidienē un austrumos tūkstošiem cilvēku palikuši bez elektroapgādes, jo zem sniega smaguma sabrukušas elektrolīnijas.

Varasiestādes aicinājušas šoferus būt piesardzīgiem un nekur nebraukt, ja vien tas nav absolūti nepieciešams.

Arī Horvātijā snigšana izraisījusi problēmas satiksmē un ieviesti stingrāki ātruma ierobežojumi.

Vakardien Horvātijā uz galvenās austrumu-rietumu šosejas apgāzās autobuss, kā rezultātā tika ievainoti astoņi cilvēki.

Albānijā un Kosovā spēcīgās lietavas un snigšana izraisījusi plūdus.

Albānijas rietumos applūduši tūkstošiem hektāru zemes un bojāti ceļi un tilti. Vairāki ciemati nošķirti no ārpasaules un nācies veikt dzeramā ūdens piegādes vairākiem simtiem cilvēku.

Arī Albānijā bojāti elektroapgādes tīkli, un varasiestādes cenšas kontrolēt ūdens līmeņus galvenajā hidroenerģijas sistēmā Drini upē.

Armija, policija un vietējie glābēji snieguši palīdzību izolētajiem iedzīvotājiem Ležas, Škodras un Duresi apgabalos, kurus 2010.gadā skāra postoši plūdi.

Tikmēr Kosovā amatpersonas konsultējušās ar NATO vadīto miera uzturētāju komandieriem par to, kā labāk palīdzēt plūdu skartajiem rajoniem rietumos, kur cilvēki plūdu dēļ bijuši spiesti pamest mājas.

Spēcīgā vēja un slideno ceļu dēļ Kosovas varasiestādes uz vairākiem ceļiem aizliegušas braukt kravas automašīnām ar piekabēm un divstāvīgajiem autobusiem.

Melnkalnē spēcīgais lietus nodarījis bojājumus cietokšņa sienai Ulcinjā, kas atrodas netālu no Albānijas robežas.

Написать комментарий