ЛатвияLETA16 апреля 2021

Azartspēļu lobijs turpina sargāt "spēļu elles"

Noraidot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) sagatavotos priekšlikumus Azartspēļu un izložu likumā, kas paredzēja tiesības spēļu zāles un kazino iekārtot tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās, Saeimas deputātu vairākums ir turpinājis iet azartspēļu zāļu īpašnieku pavadā, uzskata JKP.

Partijas frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs klāstīja, ka JKP jau pirms vēlēšanām definēja, ka Saeima cīnīsies par azartspēļu zāļu ierobežošanu, kā arī viņš norādīja, ka vairāk nekā 80% sabiedrības atbalstot šo "spēļu eļļu" ierobežošanu.

"Diemžēl Saeimā ļoti spēcīgs ir azartspēļu organizētāju lobijs, un nevar izslēgt koruptīvas vienošanās, lai šo sērgu Latvijā nosargātu," pauda Jurašs.

Viņš atklāja, ka pavisam nesen Austrijas valdību satricināja milzīgs korupcijas skandāls, kura centrā bija uzņēmums "Novomatic", kas esot lielākais īpašnieks arī "Fenikss" spēļu zālēm Latvijā. Deputāts atgādināja, ka vienbalsīgu atbalstu spēļu zālēm balsojumā Saeimā pauda deputātu frakcija no "Attīstībai/Par!", tomēr "pasīvu atbalstu" nodrošināja arī deputāti no "Saskaņas", Zaļo zemnieku savienības, "Jaunās vienotības" un Nacionālās apvienības, kuri vārdos iepriekš esot iestājušies par azartspēļu stingru ierobežošanu.

"Tomēr šī neveiksme mūs neapturēs un mēs turpināsim cīnīties," solīja parlamentārietis, aicinot sabiedrību vērsties pie Saeimas deputātiem un skaidri norādīt, ka Latvijas sabiedrība ir skaidri pret šo "sērgu".

Tikmēr politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns pauda viedokli, ka šodien Saeimas deputātu vairākums ir "demonstrējis ļoti lielu gļēvulību", noraidot JKP priekšlikumus azartspēļu ierobežošanai un liedzot par to debatēt atbildīgajā komisijā.

Viņš uzsvēra, ka azartspēļu ierobežošana ir partijas prioritāte vairākus gadus, jo JKP uzskata, ka šī "izklaide" salauž daudzu Latvijas iedzīvotāju likteņus, rada kriminogēnu vidi un mazina naudas līdzekļu apjomu reālajā ekonomikā.

"Man ir žēl, ka Saeimas deputātu vairākums ir gājuši azartspēļu īpašnieku - partiju sponsoru - pavadā, lai gan publiski saviem vēlētājiem ir solījuši azartspēļu ierobežošanu," teicis JKP valdes priekšsēdētājs.

Viņš apgalvoja, ka JKP šī ir ļoti liela prioritāte, tāpēc, ja koalīcijas partneri turpinās to ignorēt, "JKP patur tiesības spert pretsoļus".

"Cīņa ir tikai sākusies, un mēs turpināsim azartspēļu ierobežošanu visā Latvijas teritorijā, līdzīgi kā mēs to esam panākuši Rīgā," paudis Bordāns, aicinot ikvienu vēlētāju rūpīgi iepazīties ar partiju solījumiem pirms vēlēšanām un salīdzināt tos ar reālajiem darbiem parlamentā un valdībā.

Jau ziņots, ka Saeima šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā, taču galīgajā lasījumā parlaments atbalstīja grozījumus tai pat likumā, kas paredz noteikt administratīvo atbildību azartspēļu un izložu organizēšanas un azartspēļu pakalpojumu sniedzējiem.

Vienlaikus izskatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā tika nodoti JKP un "KPV LV" deputātu virzītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības aizliegumu azartspēļu organizēšanas vietās.

Написать комментарий