МирLETA23 марта 2021

Austrālijā plūdu dēļ evakuējas tūkstošiem cilvēku

Austrālijas austrumos spēcīgo lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ, kas reģionā ir plašākie vairāku desmitgažu garumā, evakuējusies tūkstošiem cilvēku, pirmdien pavēstīja varasiestādes.

Pēc vairākas dienas ilgušām lietavām Jaundienvidvelsā pārplūdušas upes, ūdens līmenim sasniedzot augstākās atzīmes 30 gadu laikā.

Aptuveni 18 000 cilvēku dots rīkojums evakuēties.

Vissmagāk cietušajos apvidos plūdu ūdeņi apņēmuši veselus kvartālus, bet virs ūdens palikuši vien ēku jumti, redzams no lidaparātiem uzņemtajos kadros.

Vairākos piekrastes reģionos dažu stundu laikā nolijis trīs mēnešu nokrišņu apjoms. Glābšanas dienesti saņēmuši vairāk nekā 8800 zvanu ar lūgumiem palīdzības, no plūdu ūdeņiem izglābti simtiem cilvēku.

Līdz šim nav ziņu, ka stihijā kāds būtu gājis bojā vai guvis nopietnus savainojumus.

Sinoptiķi pirmdien prognozēja, ka lietavas turpināsies, bet Sidnejas astoņi miljoni iedzīvotāju tiek mudināti iespēju robežās strādāt no mājām un izvairīties no pārbraucieniem.

Vissmagāk cietis Jaundienvidvelsas Vidējo Ziemeļu krasts, un, kā norādīja štata gubernatore Gledisa Beredžikljana, reģions pieredz katastrofu, kāda atgadās "reizi 100 gados".

Написать комментарий