ЛатвияLETA24 мая 2021

Augusta sākumā Dailes teātris atklās septiņu koncertu ciklu "Dailes kanons"

Dailes teātris 3.augustā atklās septiņu koncertu ciklu "Dailes kanons", kura centrā būs teātra aktieri informēja teātra pārstāvis Marko Rass.

Viņš atzīmēja, ka Latvijas kultūras kanonā līdzās citām Latvijas kultūras vērtībām ietverti ne vien komponistu Raimonda Paula un Imanta Kalniņa darbi, bet arī režisora Eduarda Smiļģa veidotais Dailes teātris, režisora un dramaturga Pētera Pētersona veidotais dzejas teātris un arhitektes Martas Staņas projektētā Dailes teātra ēka.

Runājot par pasākuma ideju, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs uzsvēra, ka var ilgi diskutēt par kultūras kanona eksistēšanas jēgu modernajā pasaulē, taču, viņa ieskatā, neapšaubāmas ir Dailes teātra kanoniskās vērtības - leģendārie aktieri.

"Koncertcikla vēlme nav kanonizēt aktierus, bet gan pielīdzināt viņus klasiskajām kultūras vērtībām - dzejai, mūzikai un mūzikas izpildītājmākslai", uzsvēra Kairišs.

Augusta un septembra vakaros Dailes dārzā būs iespēja klātienē piedzīvot kādu no septiņām koncertcikla programmām - Olgas Dreģes un pianista un komponista Edgara Cīruļa savienību, izpildot Kalniņa mūziku ar Broņislavas Martuževas dzeju. Tāpat koncertu ciklā varēs dzirdēt Juri Bartkeviču, Ievu Segliņu un komponistu Platonu Buravicki, kas kanonā apvienos klavieru improvizācijas, Jāņa Rokpeļņa dzeju un Janas Jacukas horeogrāfiju.

Citā koncerta programmā aktieris Juris Strenga tiksies ar Jāni Šipkēvicu caur Frīdriha Nīčes "Tā runāja Zaratustra", kā arī Lilita Ozoliņa, kas izpildīs Montas Kromas dzeju pianista Reiņa Zariņa atskaņotās klaviermūzikas pavadībā. Savukārt Zentas Mauriņas dzejai un modernajai klaviermūzikai pievērsīsies Lidija Pupure un pianiste Agnese Egliņa.

Aktrise un režisore Rēzija Kalniņa komponista un pianista Vestarda Šimkus klaviermūzikas pavadījumā piedāvās iepazīt savas mammas Helgas Dancbergas iecienītākos dzejoļus. Savukārt ciklu noslēgs tikšanās ar Paulu, Ausmu Kantāni, Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un Vizmas Belševicas "Visi koki Dieva doti".

Koncertcikla "Dailes kanons" idejas autors ir Kairišs, scenogrāfe - Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa, muzikālais konsultants - Juris Vaivods, dramaturģijas konsultante - Justīne Kļava. Biļetes uz "Dailes kanons" cikla koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tā pat Dailes teātris atgādina, ka joprojām turpinās naudas atmaksa par laika posmā no 2020.gada 10.novembra līdz 2021.gada 31.janvārim atceltajām Dailes teātra izrādēm, un šajā laika periodā nenotikušās izrādes netiks pārceltas uz citiem datumiem. Lai atgūtu naudu, biļešu īpašnieki līdz maija beigām tiek aicināti aizpildīt naudas atmaksas pieteikumu Dailes teātra tīmekļvietnē vai doties uz Dailes teātra vai jebkuru "Biļešu paradīzes" kasi.

Написать комментарий