LETA22 сентября 2020

ASV vērš sankcijas pret Irānu un Venecuēlu

ASV pirmdien paziņojušas, ka pakļauj sankcijām Irānas Aizsardzības ministriju un Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro.

"Gandrīz divus gadus korumpētas amatpersonas Teherānā sadarbojušās ar neleģitīmo režīmu Venecuēlā, lai apietu ANO ieroču embargo," žurnālistiem norādīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. "Mūsu šodienas rīcība ir brīdinājums, kuru vajadzētu sadzirdēt visā pasaulē."

Pompeo pavēstīja, ka Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ir devis rīkojumu, kas būs "jauns un spēcīgs instruments, lai panāktu ANO ieroču embargo ievērošanu".

Savukārt finanšu ministrs Stīvs Mnučins, kas arī piedalījās preses konferencē, informēja par sankcijām, kuras tiks vērstas pret Irānas Atomenerģijas organizāciju.

Trampa administrācija apgalvo, ka tā uztur ANO noteikto ieroču embargo, kuru Irāna esot pārkāpusi, tostarp organizējot uzbrukumus Saūda Arābijas naftas industrijas objektiem.

Taču Vašingtona atsaucas uz rezolūciju, ar kuru atbalstīta ar Teherānu panāktā kodolvienošanās, ko līdz ar citu lielvaru līderiem 2015.gadā panāca Trampa priekštecis Baltajā namā Baraks Obama.

Tramps 2018.gadā ar lielu pompu paziņoja, ka ASV izstājas no šīs vienošanās, taču tajā pašā laikā uzstāj, ka Savienotās Valstis joprojām ir līguma "dalībvalsts" tajā nozīmē, kā tas definēts 2015.gada rezolūcijā.

Tomēr gandrīz visi ANO Drošības padomes locekļi, tostarp Vašingtonas sabiedrotie, šo juridisko kazuistiku ir noraidījuši.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.