LETA25 сентября 2020

ASV nosaka sankcijas Krievijas magnāta biznesam CĀR

ASV Finanšu ministrija trešdien noteikusi sankcijas vairākiem cilvēkiem un uzņēmumiem, kas ir saistīti ar Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvo finansistu Jevgeņiju Prigožinu un Krievijas Federālo Drošības dienestu (FDD).

Sankcijām pakļauti astoņi cilvēki un septiņas organizācijas, kas ir saistītas ar Prigožinu un FDD, norādīja ministrija.

Sankciju mērķis ir vērsties pret Prigožina aktivitātēm Centrālāfrikas Republikā (CĀR) un FDD, kas tiek apsūdzēts par iejaukšanos ASV vēlēšanās.

Prigožinam ASV sankcijas noteiktas 2018. un 2019.gadā par viņa atbalstu Krievijas privātajai militārajai kompānijai "Vagner", kas ir iejaukta Lībijas pilsoņkarā un atbalstījusi gāzto Sudānas diktatoru.

Prigožins arī finansējis par "troļļu fermu" dēvēto Sanktpēterburgas Interneta pētījumu aģentūru, kas izvērsusi manipulācijas tīmeklī ASV 2016.gada prezidenta vēlēšanu laikā par labu Donaldam Trampam.

"Jevgeņijam Prigožinam ir starptautisks atbalstītāju tīkls, lai izplatītu negatīvu politisko un ekonomisko ietekmi daudzviet pasaulē," paziņojumā norādīja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins. "Savienotās Valstis turpinās vērsties pret Prigožina iespējām izvērst globāli savas aktivitātes."

Jaunākās sankcijas ir vērstas pret diviem ar Prigožinu saistītiem kalnrūpniecības uzņēmumiem un trim darbiniekiem CĀR.

Vašingtona arī pakļāvusi sankcijām FDD, un trešdien tā noteikusi sankcijas Krievijas zemūdens tehnoloģiju uzņēmumam un trim tās darbiniekiem par sadarbību ar drošības dienestu.

Sankcijām pakļauts arī Somijā bāzēts kravu pārvadājumu uzņēmums un tā īpašnieks, kā arī vēl trīs citi uzņēmumi par palīdzības sniegšanu FDD centienos apiet ASV sankcijas.

ASV cenšas saukt pie "atbildības par Krievijas valdības centieniem izmantot sabiedrotos un izlūkošanas organizācijas, tādas kā FDD, lai gatavotu destabilizējošas aktivitātes, arī izvērstu kaitīgas kiberaktivitātes un iejauktos vēlēšanās", norādīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.