МирLETA09 июня 2021

ASV un Austrālijas policijas kopīgā operācijā 18 valstīs aizturēti simtiem cilvēku

ASV un Austrālijas drošības iestāžu kopīgā operācijā, kas vērsta pret organizēto noziedzību, aizturēti simtiem cilvēku 18 valstīs, šonedēļ paziņojusi Austrālijas policija.

Drošības dienestiem izdevies piekļūt ziņapmaiņas aplikācijai ANOM, ko izmantoja noziedznieki, un iegūt simtiem šifrētu ziņojumu.

Aizdomās turamie, kas iesaistīti globālā narkotiku tirdzniecībā, aizturēti Austrālijā, Āzijā, Dienvidamerikā un Tuvajos Austrumos.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons paziņojis, ka šīs operācija ir smags trieciens organizētajai noziedzībai ne tikai Austrālijā, bet visā pasaulē.

Austrālijas policija atklāja, ka aizturējusi 224 cilvēkus, tostarp aizliegto motociklistu klubu locekļus, bet Jaunzēlande ziņo par 35 cilvēku aizturēšanu.

Austrālijas policija un ASV Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) operāciju sāka 2018.gadā, piekļūstot ANOM. Kad šī aplikācija sāka izplatīties Austrālijas noziedzības pasaulē, policija varēja izsekot sarakstēm.

"Viss, par ko viņi runā, ir narkotikas, vardarbība, savstarpēji uzbrukumi, nevainīgi cilvēki, kas tiks nogalināti," atzinis Austrālijas Federālās policijas komisārs Rīss Keršavs.

Varasiestādes atklāja, ka, pateicoties piekļuvei ANOM, izdevies novērst vairākus uzbrukumus.

Policija pirmdien konfiscēja 104 šaujamieročus un gandrīz 45 miljonus Austrālijas dolāru (28,7 miljonus eiro) skaidrā naudā.

Aizdomās turamajiem izvirzītas jau 525 apsūdzības, bet varasiestādes sagaida, ka tuvāko nedēļu laikā tiks izvirzītas vēl citas.

Написать комментарий