МирLETA03 апреля 2021

ASV sūtnis: "Islāma valsts" joprojām ir drauds

Teroristu organizācija "Islāma valsts" joprojām ir nopietns drauds Sīrijā un Irākā un citur, tostarp Eiropā un Ziemeļamerikā, brīdinājis ASV īpašais sūtnis jautājumos, kas saistīti ar globālo koalīciju cīņai ar "Islāma valsti".

Džons Godfrijs sacīja, ka kopš "Islāma valsts" kalifāta sakaušanas 2019.gadā grupējums koncentrējies uz savu atzaru darbību. Piemērs tam ir nedēļas nogalē notikušie uzbrukumi Mozambikā, kur tika nogalināti vairāk nekā 55 drošības spēku locekļu.

"Tādi uzbrukumi kā šie skaidri liecina, ka "Islāma valsts" turpina aktīvi censties izplatīt savas ļaunās aktivitātes jaunās frontēs," norādīja ASV sūtnis.

Viņš uzsvēra, ka "Islāma valsts" sakāves nodrošināšanai jāvēršas arī pret šī grupējuma atzariem un tīkliem ārpus Irākas un Sīrijas, un norādīja, ka globālā koalīcija cīņai pret "Islāma valsti" to apzinās.

Vairākas šīs koalīcijas valstis otrdien tiksies ārlietu ministru virtuālajā sanāksmē, kurā piedalīsies arī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Sanāksmē galvenokārt tiks runāts par koalīcijas darbību Irākā un Sīrijā, kā arī apspriesti "Islāma valsts" radītie draudi ārpus šīm valstīm, sevišķi Āfrikā un jauni veidi, kādos koalīcija var sekmēt kolektīvos centienus nepieļaut šī grupējuma atdzimšanu.

Написать комментарий