LETA03 января 2021

ASV par spiegošanu notiesātais Džonatans Polards ieradies Izraēlā

ASV par spiegošanu Izraēlas labā notiesātais un trīsdesmit gadus cietumā pavadījušais Džonatans Polards šonedēļ ieradies Izraēlā, vēsta Izraēlas plašsaziņas līdzekļi.

Laikraksts "Hayom" publicējis fotoattēlu, kurā 66 gadus vecais Polards  redzams lidmašīnā ceļā uz Izraēlu.

1985.gadā Polards tika apcietināts un 1987.gadā viņam tika piespriests mūža ieslodzījums par slepenu dokumentu nodošanu Izraēlai. 2015.gadā viņš tika atbrīvots pirms termiņa, taču, par spīti Izraēlas uz ASV izdarītajam spiedienam, viņam netika atļauts atstāt Savienotās Valstis. Pagājušajā mēnesī ASV Tieslietu ministrija atcēla pirmstermiņa atbrīvošanas nosacījumu, ka Polards nedrīkst izbraukt no ASV.

80.gados, kad Polards bija ASV jūras kara flotes izlūkošanas analītiķis, viņu savervēja Izraēlas izlūkdienests. Apmaiņā pret desmitiem tūkstošiem dolāru viņš nodeva Izraēlai tūkstošiem slepenu ASV dokumentu.

Izraēlas 1985.gada oktobrī veiktais uzbrukums Palestīnas Atbrīvošanas organizācijas galvenajai mītnei Tunisā, kurā tika nogalināti apmēram 60 cilvēki, tika plānots, izmantojot no Polarda iegūto informāciju, liecina 2012.gadā atslepenoti ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes dokumenti.

1995.gadā Polardam, kurš ir ebrejs, tika piešķirta Izraēlas pilsonība.

Написать комментарий