LETA20 ноября 2020

ASV Izraēlas boikota kustību pasludina par antisemītisku

ASV turpmāk starptautisko Izraēlas boikota kustību "Boikots, investīciju atsaukšana un sankcijas" (BDS) uzskatīs par antisemītisku, ceturtdien paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

ASV pārtrauks finansēt organizācijas, kas ir saistītas ar palestīniešu vadīto kustību, norādīja ASV valsts sekretārs.

"Mēs uzskatīsim globālo kampaņu BDS par antisemītisku," pēc sarunām Jeruzalemē ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu sacīja Pompeo.

"Mēs nekavējoties spersim soļus, lai apzinātu organizācijas, kas iesaistās BDS naidīgajās aktivitātēs, un šīm organizācijām atsauktu ASV finansējumu," viņš piebilda.

"Ir īstais laiks," viņš piebilda, kustību dēvējot par "vēzi".

"Tas izklausās vienkārši brīnišķīgi," uz Pompeo paziņojumu reaģēja Netanjahu.

BDS sevi pozicionē kā nevardarbīga protesta kustību pret politiku, ko Izraēla izvērsusi pret palestīniešiem, par paraugu ņemot kustību, kas sekmēja aparteīda režīma galu Dienvidāfrikā.

Pompeo nekādas tuvākas detaļas nesniedza, un nav skaidrs, kuras organizācijas varētu zaudēt finansējumu.

Izraēla par atbalstu BDS kritizējusi arī vairākas starptautiskās organizācijas, arī "Human Rights Watch", kas pārmetumus noraida.

Visas palestīniešu nevalstiskās organizācijas atbalsta boikota kustību, bet Donalda Trampa prezidentūras laikā ASV jau ir apturējušas teju visu atbalstu palestīniešiem.

Prezidenta amatā ievēlētais Džo Baidens solījis atjaunot ASV palīdzību palestīniešiem un strādāt miera procesa atdzīvināšanas virzienā.

Написать комментарий