LETA13 января 2021

ASV atkal pievieno Kubu terorismu atbalstošu valstu sarakstam

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija pirmdien atkal pievienoja Kubu terorismu atbalstošu valstu sarakstam, radot šķērsli gaidāmajiem ievēlētā prezidenta Džo Baidena centieniem mazināt saspīlējumu starp abām valstīm.

Terorismu atbalstošas valsts statuss ir nopietns traucēklis ārvalstu investīcijām. Baidena administrācija to var atcelt tikai pēc oficiālas pārskatīšanas, tātad šis statuss var palikt spēkā vairākus mēnešus.

Valsts sekretārs Maiks Pompeo kā attaisnojumu Kubas atkaliekļaušanai šādu valstu sarakstā minēja Kubas sakarus ar Kolumbijas kreisajiem partizāniem, tās aliansi ar Venecuēlas kreiso režīmu un patvēruma došanu vairākiem bēguļojošiem amerikāņiem.

"Ar šo rīcību mēs atkal atzīstam Kubas valdību par atbildīgu un sūtām skaidru vēsti: Kastro režīmam ir jāizbeidz atbalsts starptautiskajam terorismam un ASV justīcijas graušana," sacīja Pompeo, pieminot bijušos Kubas prezidentus Fidelu un Raulu Kastro.

"ASV turpinās atbalstīt Kubas tautu tās vēlmē pēc demokrātiskas valdības un cilvēktiesību ievērošanas, ieskaitot reliģijas, izpausmes un biedrošanās brīvību," teica Pompeo.

2015.gadā toreizējais ASV prezidents Baraks Obama svītroja Kubu no terorismu atbalstošu valstu saraksta, mēģinot normalizēt abu valstu attiecības un paziņojot, ka ASV pusgadsimtu ilgušie centieni izolēt komunistu pārvaldīto Kubu bijuši neveiksmīgi.

Написать комментарий